| Mary_1523 a întrebat:

Ma gandesc mereu la fostul meu prieten, probabil a fost si prima mea iubire...desi ma intilnesk acum cu un alt baiat nu il pot sa-l uit pe fostul... ce sa fac?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu lasa trecutul si gandeste-te mai mult la actualul prieten iar timpul te va ajuta sa uiti.

| dincolodevise a răspuns:

Este greu sa uiti pe cineva, mai ales daca a existat iubire.sincer nu ai ce sa faci doar sa astepti si sa ai rabdare.nu poti sa-l uiti asa pur si simplu. Timpul este cel mai bun remediu impotriva uitarii.cu fiecare zi in plus o sa-l uiti putin, putin.gandeste-te ca nu te-a meritat si incearca sa vb in continuare cu acel baiat acest lucru de va ajuta si poate ca intr-o zi o sa ajungi sa-l iubesti... sper ca te-am ajutat:*

| Mirela_7378 a răspuns:

Cu timpul il vei uita ai sa vezi.

| SnowWhite1 a răspuns:

Se spune ca prima iubire nu se uita niciodata si eu personal cred in afirmatia asta. Mereu cand il vei vedea vei avea o anumita senzatie,emotie si astea nu se pot controla, iar daca l'ai iubit nu il poti uita una, doua.E foarte bine ca ai pe al cineva acum.Pretrece timp cu el, distrati-va, apropiati-va si in cuand poate vei incepe sa simti sentimente mai puternice si pentru el.Nu te astepta ca maine sa nu te mai gandesti la fostul, dar timpul le vindeca pe toate!