| anonim_4396 a întrebat:

Ma intalnesc cu o fata pe care o plac, la o nunta,
e invitata si ea, ea nu ma place, suntem doar prieteni foarte buni
Cum sa ma comport? M-as baga pe langa ea, gen sa dansez cu ea etc.
Ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vârsta are fata? Mersi, dar tu?

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca formarea unui cuplu necesita existenta unei atractii sentimentale care in mod obligatoriu trebuie sa fie reciproca. Daca nu exista sentimente de iubire decat doar cele de amicitie/prietenie incercarile tale nu au nicio sansa de a se realiza oricat si in orice mod ai actiona. Trebuie sa intelegi ca asa se intampla in principiu in viata......in cea reala.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te place, nu are rost sa incerci o relatie cu ea.

| sofisis a răspuns:

Pai daca spui ca nu te place si ca sunteti prieteni, va lua dansul cu tine ca dansul cu un prieten. Nu ti se pare logic?
Cum sa te comporti? Ceva mai ca un barbat, nu ca un prieten. Fa-i complimente, atinge-o ceva mai intim (nu in zone intime)... pipait asa usor spatele, incheietura mainii, poti sa o pupi pe gat ...chestii care sa o excite putin si sa o forteze sa te vada ca pe un baiat, nu ca pe un amic.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Depinde de perioada voastra de acomodare unul cu celalalt. Daca deja ea s-a obisnuit cu tine ca baiatul care o asculta si ii ofera timpul lui pentru a- iasculta povestile, esti probabil o "prietena" foarte buna si probabil flirturile tale vor parea ciudate si se va indeparta de tine.

Daca totusi ti-ai facut inteiile clare de la bun inceput iar ea a fost implicata emotional intro alta poveste frumoasa de iubire si te-a refuzat politicos, acum e momentul sa incerci din nou.
Daca a fost single si tot single e propun sa incerci alta tehnica de abordare pe care ai folosit-o in trecut. I-ai facut complimente prea des? Acum critic-o! Erai tipul haios? Acum fii tipul nesimtit! Starneste-i atentia prin alte metode iar dupa ce prezinta interes du-te fa altceva.