| WeAreSmart a întrebat:

Ma intreb des cum se face sexul anal? Doar in anus sunt fecale.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul anal nu se face in joaca asa cun s-ar putea crede de cei neavizati. Necesita o pregatire destul de greu de realizat. Din acest motiv este recomandat sa se faca asa "pe fuga". trebuie sa recunoastem ca anusul nu este o zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa o exploreze de regula impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos. Iar sexul anal poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru asta exista dusul anal (clisma) pentru a goli colonul de fecale cu scopul de a crea locul in care sa patrunda penisul, recomandat de altfel inaintea unei partide pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului.De asemenea este nevoie sa folosesti lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros.In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Intr-adevar practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Doar pentru satisfacerea unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de a pati ceea ce a patit el intotdeauna va exista.Tu ramai calma si linistita deoarece isi va da seama ca greseala ii apartine intrutotul doar lui.Multa sanatate

4 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Foarte simplu, introduci penisul in anus, ce este neclar?

| WeAreSmart explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Am auzit de unu care a facut asa, a scos penisul murdar de fecale

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru WeAreSmart):

Trebuie sa stii in ce te bagi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=x5mpda8VSKI :)).

| DonaldTrump a răspuns:

Isi spala... dupa isi pune persoana activa (in timpul sexului) prezervativul si mai incolo sti si tu... laughing