| Happiness_8100 a întrebat:

Cum sa refuz un baiat cand imi propune sa fim impreuna, si cum sa ma despart de un baiat, dar fara sa il ranesc?
>Funda:X:"

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

Bloom, după tine, ar trebui să mintă? Ar fi cea mai mare neruşinare asta!
În primul rând, oricât de greu ar fi, nu minţi. Îi spui adevărul. De ce nu ai fi cu el? Că nu îl placi, logic. Îi spui asta. În cuvintele "Nu eşti ceea ce îmi doresc.", şi punct.
Şi nu te poţi despărţi de un băiat fără să îl răneşti. Dacă ţii neapărat să nu fie victimă, atunci fă-l să se despartă el de tine. Cum? Fii ceea ce nu vrea el să fii.

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Iti place sa fii libera si fara batai de cap.

| Ramonaaaa a răspuns:

Poti sa il refuzi zicandu`i ca nu este genul tau, ca nu va potriviti, ca nu vrei o relatie in perioada aceasta sau ca esti cu cineva/iti place de cineva.
Cand te desparti de un baiat ar fi bine sa ii spui adevaratul motiv pentru care vrei sa va despartiti.In cazul in care vrei sa te desparti de el si esti cu el de putin timp sau nu este o relatie serioasa,atunci ai putea,pur si simplu, sa ii spui ca nu va mai potriviti,ca relatia voastra nu mai este ca la inceput, ca ai intalnit pe cineva, ca ai alte prioritati acum si nu mai vrei o relatie.
Bafta :*!

| IubesteEa a răspuns:

Ii zici clar nu si daca zice de ce ii zici imi pare sincer rau dar nu imi placi sper sa gasesti pe alta dar eu regret si sper sa ma ierti funda?

| Bloom_9476 a răspuns:

1: Ii spui ca nu esti iti doresti acesti acest lucru pentru ca ai deja pe alt cineva.
2:Gen ca l-ai vazut u o fata de mana ca se sarutau si chestii daste. Sigurr va merge. Apoi ii spui ca nu mai poti avea incredere in el si cati doresti sa fii cu un baiat care nu te,, inseala`` si te iubeste. Sper ca te-am ajutat. FuNdItSsA? love struck

| bebelusamada a răspuns:

XxXxXxeu i-as spune adevarul dc nu vreau sa ies cu el si cand te despartu de unul nu icepe cu nu esti tu devina sunt eu, ii spui ca din pacate nu o sa mearga, sa treca mai departe...dai fundaxXxXxX