| alecsandrabubz09 a întrebat:

Ma mai place sau nu? Help!

Acum o saptamana am fost la prima mea intalnire cu un baiat care nu am vorbit pana acum fata in fata cu toate ca suntem la aceiasi scoala, dar vorbisem cu el prin mesaje timp de o luna si vazand ca ne intelegem bine m-a intrebat daca vreau sa iesim undeva pana la urma am decis sa ne uitam la filme acasa la el. (btw eu am 16 ani si el aproape 17) Totul a mers bine cred eu deoarece m-a tinut in brate mai tot timpul, faceam glume si chiar parea sa ii placa de mine. Si eu m-am simtit bine dar mi-a fost teama sa il sarut pentru ca ar fi fost prima oara si nu am vrut sa ma fac de ras, si in plus e foarte inalt fata de mine si asta imi da emotii si mai mari sad anyway totul s-a terminat cu o imbratisare si a doua zi am vorbit iar prin mesaje si mi-a spus ca i s-a parut ca am fost cam rezervata si a zis ca nu si-a dat seama daca m-am simtit bine sa nu, asa ca am fost sincera si i-am zis ca am avut putine emotii (de fapt multe ) pentru ca a fost prima oara cand ne intalnisem si l-am asigurat ca m-am simtit bine, dar dupa a venit vorba de sarut, mi-a spus ca ar fi vrut sa ma sarute dar a crezut ca eu nu as fi vrut, chestia e ca as fi vrut dar aveam emotii prea mari mai ales ca ar fi fost si prima oara. si i-am zis ca poate e cam devreme anyway a spus ca e okay, si conversatia s-a terminat frumos ca de obicei dar nu am mai vorbit cu el de atunci si a trecut o saptamana sad nu stiu ce sa mai cred, parea sa ii placa de mine, credeti ca nu ii mai place pentru ca nu l-am sarutat sau ca am fost sincerca si i-am zis ca am avut emotii de la asta?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cum ai acceptat,fara sa-l cunosti,sa mergi acasa la el?!?
Nu exista baiat pe pamantul asta care sa nu-si faca vise extrem de indraznete,cu o fata care vine la el acasa!
Daca nu stii ce s-a intamplat,o sa-ti spun eu,baiatului ii pari o fata cam usoara,doar faptul ca nici nu te-a sarutat te mai salveaza si inca iti vorbeste.
Asa ca,acum,incearca sa-ti repari cumva reputatia distrusa si lasa-l in pace,pentru ca e contrariat si dezamagit,nu stie ce sa creada despre tine.
Sa te invite iar la el,nu cred ca-i mai convine,mai ales ca stie ca va fierbe la foc mic degeaba,langa tine.
Posibil,insa,sa tina neaparat sa te sarute si,atunci,iti va propune o noua intalnire,la un moment dat.
Sa refuzi sa mai mergi la el acasa,iesiti la o pizza,o ciocolata calda,un film,orice,dar nu acasa,nici o fata care nu e dispusa sa faca sex nu are ce cauta in casa unui baiat!
Pentru ca baietii cer,iar fetele refuza,e un joc cu reguli prestabilite, un crescendo emotional, in care, daca sari etape, posibila relatie risca sa se strice!
Ai rabdare acum si nu mai fa imprudente!

| neutrino a răspuns:

De placut, in vederea unei aventuri, sigur te place, dar atat.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sunteti timizi amandoi si tocmai asta e farmecul... Poate vrea sa se convinga ca nu te-a suparat.Fa primul pas.Curaj!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu te place, adica v-ati intalnit, omul a fost dezamagit, cum e de asteptat la un blind date. acum nu putea sa zica, gata anulam intalnirea, arati nasol, tine de respect. prin tacerea lui iti da inteles ca nu vrea nimic de la tine.

| alecsandrabubz09 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu era un 'blind date' ne-am mai vazut pana acum doar ca nu am vorbitwinking

| NaRuToSkUmPiK a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dupa cate ai prezentat mie mi se pare ca te placemult, dar nici eu nu situce sa mai cred acum intreaba de el pe la scoala, dar eu cred ca incontinuare te place. Mentionez ca nu trebuie sa iti fie emoti la saruturi. PS: referitor la asta nu reiese mie mi saparut ca ai spus ca ar fi fost prima data cand te saruti cu un baiat. Sper ca te-am ajutat succes!

| pefelie a răspuns:

Sincer, baiatul vreia el mai mult. Poate sarutu sa va incalziti. Bine fiind prima oara probabil nu a vrut sa forteze. Dar cand a vazut ca mergi un pic mai cu emotii (si poate el nici nu mai e virgin), normal ca avea si el nevoie. Si ca-sa nu te raneasca probabil a vrut sa se faca ca ninge cat a bagat si el la scorburica. Parerea mea! Dar ai grija ce faci si nu te arunca asa repede oh go on Ca v-ati tinut in brate din prima, muah. Nu-i cine stie ce. Vezi tu, dar ai grija ca baiatului ii sta capu in alte parti. La varsta lui gandeste cu capul de jos. Mai incearca, contacteaza-l si intreaba-l dar fi mai sigura pe tine ca nu se intampla nimic. Numa' ai grija ca din siguranta (aviz tuturor fetelor ca mai toate faceti asa) o dati in pat. Mare grija!

| Rrr18 a răspuns:

Uite, e bine să fi sinceră cu el, nu trebuie să eviţi unele aşa-zise "secrete", era mai bine dacă îi spuneai că ar fi fost prima dată când îl sărutai, decât sa ii spui că : "e cam devreme" şi crede-mă că acel "ok" forţat al lui, nu a fost chiar un ok... Dar acum să nu crezi că problema e la tinewinking, încearcă să vă vorbiţi în continuare la fel de mult, şi ai grijă dacă vrea ceva mai mult de un simplu sărut sau dacă e dornic de ceva mai mult. Mare grijă ce faci!winking

| alecsandrabubz09 explică (pentru Rrr18):

.Daca i-as fi spus ca ar fi fost primul meu sarut ar fi ras probabil (nu de fata cu mine) dar probabil ar crede ca sunt ciudata mai ales ca el a mai avut prietene inaintea mea. :-

| Rrr18 a răspuns (pentru alecsandrabubz09):

Greșești enorm cu afirmația asta... Nu toți baieții caută "fete cu experienţă prea mare" Încearcă să vorbeşti cu el despre asta... nu o să se întâmple nimic neplăcut dacă discuţi despre acest subiectwinking. Poate ne mai auzim după ce discutaţi, să vezi că nu am greşit in ce am ziswinking Ai nevoie doar de puţin mai multă incredere in tine.

| BenDover a răspuns:

Un baiat nu trebuie sa intrebe o fata daca poate sau nu sa o sarute, incerca si vede rezultatul. Nu are cum sa nu te mai placa (fizic) ca nu l-ai sarutat nu ii mai placi pentru ca nu ai fost destul de "generoasa" (din. dvdr sexual) cu el.