| anonim_4396 a întrebat:

Ma masturbez de min 1, 2 ori la zi, nu ma pot abtine. Nu stiu ce sa ma fac. Cum sa scap de acest viciu?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand nu-l considera viciu.In al doilea rand, umple-ti timpul si da-i creierului tau alta ocupatie.Gandeste-te ce iti place cu adevarat sa faci si pune in practica.Barbatii se gandesc la sex de mai mult de 500 de ori pe zi constatat stiintific,viata nu-i usoara, dar nu depasi ratia de o data pe zi, numarul de spermatozoizi pe care il produce fiecare individ este limitat.Nu crezi ca-i pacat sa-i risipesti asa? Mai gandeste-te.Bafta.

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Medicul te mai poate vindeca.sau,taie-ti mana. Daca nu reusesti, incearca cu capul.

| katy a răspuns:

Fa-ti o prietena

| ciresicaSiatat a răspuns:

Taie-ti venele

| rony a răspuns:

Incearca sa faci un sport care-ti va canaliza,, energiile "in experiente utile.

| Optimus7 a răspuns:

Cu vionta. Inmomentul in care iti vine sa te masturbezi incearca sa te ocupi de total alceva de alex ceva ce iti place. Fa-ti o prietena care te va ajuta sa nu mai faci atat de des. Eu cred ca totul depindede u.

| Adinuzza1 a răspuns:

Nu te mai masturba! abtine-te
poate duce la impotenta, si sigur nu vrei asta tongue
fa-ti o prietena. happy

| XXXL a răspuns:

Te invat eu, in prima zi dai in cap de 10, in a doua zi de 9 ori si tot asa pina ajungi la ultima zi cind trebuie sa o freci o singura data, daca nu-ti trece incearca inca odata

| smileyface a răspuns:

Stai linistit. Cat de curand o sa ti se usuce si o sa-ti cada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci sa mentionez ca daca nu o "frec" o zi, stau cu ea sculata toata ziua, am reusit acum 2 saptamani sa ma abtin sa no o fac 6 zile, dar apoi seara am facut.o de 4 ori, ziceti sa imi fac prietena? oare ar sta cu mine? in halu care sunt, ar fugi de mine ar crede cas un obsedat sexual sad Chiar daca sunt foarte obosit, ca vin de la munca dupe o zi grea dar gandul tot acolo ma duce, si imediat trec in actiune, am 21 de ani...

| 1231wdsa2 a răspuns:

1. Daca ai iubita, stai mai mult cu ea.
2. N-ai iubita ( asta faci si daca ai ) OCUPATI TIMPUL, ca o sa uiti complet

| Adrian_6127 a răspuns:

Flotari, abdomene, genoflexiuni. Eu sar coarda. M-am abtinut 107 zile.