| GeorgeHorvath2007 a întrebat:

Ma numesc George, ma macina gandul si nu-mi da o liniste sufleteasca, imi place de o fata, colega de clasa de la liceu, am 15 ani, clasa a 9 a, n-am mai avut nicio relatie cu vreo fata pana acum, desi am avut tentative dar acestea au esuat lamentabil din pacate...

Ma tot gandesc la ea, poate daca va intreb sa imi spuneti daca ea ma place o sa-mi ziceti sa am curaj, sa-mi iau inima in dinti si sa-i spun ce simt, dar nu e chiar asa de simplu, si nu este vorba ca nu am incredere in mine, dimpotriva sunt foarte increzator in propriile abilitati dar e groaznic sentimentul de respingere, simti cum te omoara cu zilele si te seaca de putere si fericire, de asta sunt asa de precaut cu ea...
O stiu de cateva luni, ea este destul de timida din cate stiu eu, destul de inteligenta si amuzanta sa zicem(intr-o anumita masura) ca aspect nu este cea mai frumosa daca o analizez atent, bine probabil ca o vad mai frumoasa decat este in realitate deodata ce imi place de ea, pare o fata care este foarte calda.
Acum intra in ecuatie, cuprinsul intrebarii, motivul pentru care am pus aceasta intrebare: "Oare ea ma place?"

Ma surprinde foarte mult comportamentul ei fata de mine, adica noi vorbim extrem de rar in clasa, dar ne uitam unul la altul din cand in cand, cel putin ea se uita mai mereu la mine, si zambeste, dar uneori cand ies in fata clasei se uita pe telefon, ma simt atat de ignorat...
In fine, cand se intampla sa vorbim in mare parte imi pune intrebari, si mereu ma atinge, dar ea atinge in general persoane/baieti, un lucru care ma face sa fiu gelos este ca sta cu baieti in banca si mereu simt cum imi ies din fire cand o vad cand vorbeste cu ei si nu doar cu ei, cu toti baietii din clasa mai putin eu, si pe mine ma ignora. Cand ma uit la ea ca sta, cu fraierii aia, sunt atat de needucati, sarantoci, si prosti ca noaptea, ma face sa rag in interior de furie si ura, ma face sa ii subestimez inteligenta si sa cred ca n-are gusturi bune in baieti.

Cred ca ma considera frumos, inteligent, pentru ca se abtine sa ma faca prost, ea de obicei ii face pe majoritatea prosti asta ma face sa cred ca ma considera destul de fascinant sa zic asa, pana la urma sunt cel mai destept din clasa, cel mai bogat, influent, cum sa nu ma placa?
Bine nu prea ma suporta colegii de clasa, sunt invidiosi pe mine, si prietenele ei ma considera un nesuferit. O data a zis o prietena de a ei ca sunt nesuferit si ea a aprobat ce a zis aia.
Bine n-as nega ca nu sunt dar cred ca a aprobat pentru a ma tachina, de fapt ea arata multe semne ca ma place, imi copiaza comportamentul si multe alte lucruri.

O data cand colegii credeau ceva neadevarat despre mine ea a venit la mine si m-a intrebat daca mint si mi-a zis sa ma uit in ochii ei, si am facut-o, in acel timp zambea si cam 3-4 secunde ne-am uitat unul in ochii altuia.
De obicei vorbeste despre mine cu colegele mele de clasa, era o ora, mi se pare ca istorie, si doar eu din clasa stiusem la ora, si ea dupa in pauza a comentat despre mine: "Macar George a stiut..."
Probabil ca pare evident ca ma place dar nu sunt doar semne bune, sunt si indicii ca ma pun pe ganduri ca nu m-ar place...
Mi-a dat unfollow pe insta, ceea ce m-a socat pentru ca ea urmareste mai pe toata lumea din clasa, pe fiecare baiat aproape chiar si tocilari neinteresanti, nu inteleg de ce a facut asta...
Bine nici nu prea e activa pe insta, nu posteaza mai nimic, deci nu sunt foarte dezamagit.
O data am vazut-o pe strada, eu stateam pe banca si ea pur si simplu a trecut pe langa mine, fara sa zica nimic, de parca nici macar nu ma cunostea...
Sper ca ar fi maestrii ai seductiei pe TPU care m-ar ajuta si care m-ar indruma cum sa procedez si daca ea chiar este atrasa de mine, sau daca ar fi cazul sa renunt la ea si sa-mi vad de viata mea si visurile mele...
Preferabil ar fi sa am parte de raspunsuri serioase.
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"O data am vazut-o pe strada, eu stateam pe banca si ea pur si simplu a trecut pe langa mine, fara sa zica nimic, de parca nici macar nu ma cunostea..."

Si tu ce ai facut? Ai pretins ca nu o vezi si nu o cunosti, asa-i?
De ce nu te-ai ridicat de pe banca sa o saluti?
baiatul trebuie sa fie cavaler, nu sa se comporte ca prostii cu care sta ea in clasa, aia de razi tu de ei, mutulici, needucati, sarantoci.
Vrei atentie si vrei s ate placa?
Atunci scoate-ti capul din fund si deschide gura: lasa aroganta, saluta, iesi in intimpinarea ei, deschide-i usa, ajut-o, fa lucuri bune, frumoase, politicoase, care o pot cucerii.

| cristianvalentin337 a răspuns:

Parerea mea, George, este ca ar trebui sa mai insisti putin. deoarece eu cred ca sunt sanse sa te placa. pentru ca te ignora, de ce? Ca sunt persoane carora atunci cand le place de cineva ignora persoana respectiva... daca spui ca din toti baietii din clasa numai pe tine te ignora, inseamna ca ceva este la mijlocwinking Ti-a dat unfollow de pe insta. poate pentru ca spera sa te bagi in seama si sa o intrebi de ce ti-a scos followu, asta e un mijloc prin care sa-ti atraga atentia.
Nu stiu, parerea mea este s-o mai lasi sa fiarba putin. si sa mai revii cu un update laughing uita-te mai des la ea, daca se uita la tine sunt sanse sa te placa...
Mai bine incearca sa te dai pe langa o prietena de-a ei, pentru ca o prietena de-a ei stie suta la suta daca te place sau nu. pentru ca se vorbesc intre ele
spor georgele

| MynameisYou15 a răspuns:

Intrebarea ta ma amuza putin. Apreciez totuși modul cum ai gândit-o. Scrie-mi pe mail la jaalexandru86@gmail.com și vb acolo mai în detaliu. laughing)

| EusebiuGamer a răspuns:

Las-o frate si vezi-ti de visurile tale, relatiile in liceu sunt o pierdere de timp