| mikis a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o parere? De o saptamana am dureri de burta, de ovare(, special partea stanga) si de spate. Secretiile vaginale sunt transparente si gelatinoase, dar apar numai dupa urinare. Am niste intepaturi vaginale care ma cam deranjeaza iar menstruatia a intarziat 3 zile. Ar putea fi vreo infectie?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect in acest caz : ''Cel mai probabil DA''. Existenta si natura infectiei (tipul bacteriei) poate fi determinata numai prin analizarea la microscop a secretiei vaginale intr-un laborator de analize medicale. Tratamentul corect (al unei posibile anexite) poate fi prescris de medicul ginecolog numai dupa ce primeste rezultatul analizelor efectuate. Multa sanatate!

| Ioana803 a răspuns:

Hmm, sincer... din ce ai descris, pare a fi perioada fertila.

Aceasta poate aparea cu durere de ovare si mai ales cu secretia vaginala transparenta, gelatinoasa si abundenta.

Daca aceasta secretie tine in jur de 5-7 zile pe luna, da e perioada fertila. Si cam in maxim 10-12 zile dupa aceasta ar trebui sa iti vina si menstruatia.

Dar cel mai sigur si cele mai bune informatii ti le poate da un medic.
Sanatate!