| Julia3991 a întrebat:

Buna! Am o nelămurire poate ma puteți ajuta din experienta! Am o menstruație regulata, de 3 luni incercam sa facem un bebe, primele doua luni am luat myo-sun dar le-am intrerupt fiindcă am luat in greutate(7 kg)! Cu 5 zile înainte de menstruație (25 Iunie ) am avut niște scurgeri gelatinoase transparente tipice ovulației! Pe 29 trebuia sa îmi vina menstruatia dar se pare ca nu a venit, deja azi trebuia sa fie ultima zi a menstruației! Am făcut un test ieri și a fost negativ, am niște dureri de burta da foarte slabe și ma mânâncă sâni uneori! Ar putea sa fie sarcina și sa fie prea Mica ca sa iasa pe test? Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Doamnă în primul rând, stresul omoară din fașă orice sarcină! Cu 50-100 de ani în urmă, femeile nu mai urmăreau menstruația, ciclul și alte prostii! Pur și simplu făceau sex și lăsau natura să lucreze. Aveau copii fără număr! Unii trăiau, unii nu!
Acum, ciclu, menstruație, date, pastile, stres etc.
Priviți la femeile simple, fără carte multă de la țară, au câte 3-4 copii!
Luați exemplu lor și nu vă mai intoxicați corpul cu pastile și mintea cu fel și fel de idei!
Vă garantez că o lună de concediu hai hui și sex fără obligații de a rămâne gravidă, veți rămâne gravidă!
Așa la anul și la mulți ani veți rămâne gravidă!
Vorbesc din cunoașterea multor astfel de cazuri, întâmplător!

| Raniaa a răspuns:

Buna, daca nu mai ai rabdare sa mai astepti inca cateva saptamani, iar mai apoi sa faci din nou un test de sarcina, poti incerca sa-ti faci analize de sange HCG + beta ( vei vedea pe biletul de analize marker de sarcina ) sau iti poti face o programare la o consultatie la ginecolog.

| LoveDomGirl a răspuns:

Este posibil ca testul de sarcina sa nu detecteze încă sarcina. Din punctul meu de vedere ai șanse foarte mari sa fii însărcinată. Totuși, sfatul meu e sa nu intri încă in extaz, și sa îți faci o programare la o consultație, pentru a primii verdictul de la un specialist. Multa bafta happy