| fantastica a întrebat:

Ma poti ajuta? Anul trecut la noi in clasa a sosit un coleg nou. El e foarte energic, creativ, amuzant, simpatic... a inceput sa-mi placa de el. Problema e ca el aproape ca deloc nu ma observa.
Inca din clasele primare eu am avut relatii bune cu totate colegele si in special cu colegii (mereu le gaseam punctul slab si ii puteam convinge sa faca ceva). Pina la urma toti au ajuns sa se indragosteasca de mine si peste un timp din diferite motive sa plece din scoala. Anul trecut a venit unul nou. Eu credeam ca o sa pot gasi limba comuna si cu el, dar... Nu e vorba ca ma ignora complet, vorbeste cu mine, dar numai atunci cind aere nevoie(anul trecut am stat si cu el in banca la un obiect, ) nu stiu ce au celelalte fete si nu am eu. Poate e vorba ca eu sunt un pic prea dura si nu-mi place ca cineva sa-mi joace pe nervi. Dar pe seama celorlalte fete poate sa faca misto cit vrea ca ele nu vor zice nimic.
Nu vreau numaidecit sa-l fac sa se indragosteasca de mine... vreau cel putin sa fim prieteni, sa mai vorbim din cind in cind nu numai cind are el nevoie. Daca are vreo importanta ceva el e zodia leu. Eu am obosit sa lupt... ce pot sa mai fac? Ajutor!

Răspuns Câştigător
| horansgang a răspuns:

Pune-te in seama cu el. Vorbestei si incearca sa fii mai interesanta. Baietilor le plac fetele care sunt amuzante si care stiu ce vor! [ O zic din expersinta ] Sunt baiat!winking Deci stiu.

9 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

@Amalia,tot ce ai spus tu acolo, este total fals.
1. Daca nu ii da importanta, nici el nu ii va da.
2.Majoritatea baietilor le displac fetele cu fite.
3.Majoritatea baietilor doar se prefac naivi, pentru ca ei cred ca asta le place fetelor, sa se comporte copilaros.

@fantastica, daca chiar vrei asa mult sa il 'cuceresti', incearca sa fii ceva 'mai blanda' cu el.Incearca sa te apropii cu adevarat de el, fa-l sa se simta de parca ar putea sa iti spuna orice. Vorbeste cu el ca si cu un prieten adevarat.Succes!

| neutrino a răspuns:

Stai la coada si mereu pe langa el.

Răspuns utilizator avertizat
| Rooobi a răspuns:

Nu poti fii placuta de toata lumea. chair daca tu te crezi perfecta si crezi ca toata lumea e la picioarele tale si chestii din-astea, ar trebui sa revii cu picioarele pe pamant pentru ca poate in realitate nici jumate din cei care crezi ca te plac nu te suporta.

| fantastica explică:

Mersi de sfaturi! M-ati ajutat foarte mult!

| rizbytzu a răspuns:

Dacă el este distant cu majoritatea fetelor ca și cu tine înseamnă cai putin cam misogin și nu ai ce sa ii faci. Dar dacă el are acest comportament numai cu tine înseamna ca problema e la tine( nu vreau sa sune urat) adică încearcă sa ii acorzi spațiu și sa te împrietenești cu el pe diferite planuri. Nu înseamna că fiecare băiat trebuie sa stea în limba după tine pentru ca pe tine te cheamă Viorica. Poate descoperi ce nu ii place la tine și încerci sa schimbi asta.

| R3dm4n a răspuns:

"Daca el nu vrea sa se schimbe, schimbate tu"-Clint Eastwood

| DeeaTrueLove a răspuns:

Pai, trateaza`l cu indiferenta, asta ii atrage pe baieti, de obicei. Daca nu iti da niciun semn, as zice sa il lasi in pace. Si mie mi-a placut de un baiat timp de 4 luni, iar lui nu, iar acum lui ii place de mine si mie nu. In orice caz, timpul le rezolva pe toate. Si poate nu te merita thinking

| Amalia02 a răspuns:

Nu ii da imporanta.
Dar oricum in ziua de azi mai mult cu fitele si figurile de diva atragi baieti smug laughing
Baietii sunt super naivi mai ales cand vine vorba de o fata sexy asa ca fi cat mai sexy happy
Cand vorbeste cu tine uitete in ochii lui.
Sper ca te-am ajutatbatting eyelashes.