| fantastica a întrebat:

Nu stiu ce sa fac! Anul trecut la noi in clasa a sosit un coleg nou. El e foarte energic, creativ, amuzant, simpatic... a inceput sa-mi placa de el. Problema e ca el aproape ca deloc nu ma observa.
Inca din clasele primare eu am avut relatii bune cu totate colegele si in special cu colegii (mereu le gaseam punctul slab si ii puteam convinge sa faca ceva). Pina la urma toti au ajuns sa se indragosteasca de mine si peste un timp din diferite motive sa plece din scoala. Anul trecut a venit unul nou. Eu credeam ca o sa pot gasi limba comuna si cu el, dar... Nu e vorba ca ma ignora complet, vorbeste cu mine, dar numai atunci cind aere nevoie(anul trecut am stat si cu el in banca la un obiect, ) nu stiu ce au celelalte fete si nu am eu. Poate e vorba ca eu sunt un pic prea dura si nu-mi place ca cineva sa-mi joace pe nervi. Dar pe seama celorlalte fete poate sa faca misto cit vrea ca ele nu vor zice nimic.
Nu vreau numaidecit sa-l fac sa se indragosteasca de mine... vreau cel putin sa fim prieteni, sa mai vorbim din cind in cind nu numai cind are el nevoie. Daca are vreo importanta ceva el e zodia leu. Funda pentru cel mai bun sfat

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
O prima impresie pe care mi-am format-o a fost aceea ca pana acum ai cucerit toti baietii pe care ti i-ai dorit, dar iata ca acum te-ai lovit de un prag ca sa zic asa stim cu totii ca ulciorul nu merge de prea multe ori la apa, ca norocul se mai opreste la un moment dat.Dar e bine ca ti s-a intamplat asta fiindca noi toti trebuie sa intelegem ca nu avem lumea la picioare si ca daca ne dorim ceva trebuie sa muncim ca sa obtinem acel lucru.E bine ca nu lasi sa se faca misto de tine! Nu poti face pe cineva sa te placa, dapai sa se indragosteasca de tine.As zice, in schimb ca ii poti atrage atentia, observandu-i punctele slabe (iar tu te pricepi la asta).Nu cred in zodii, nu cred ca au vreo legatura cu problema ta, sau ca te-ar putea ajuta in vreun fel.Cred ca ar trebui sa te bazezi pe propriile forte.Iti doresc succes si rabdare! :*

2 răspunsuri:
| Mademoiselle18 a răspuns:

Incearca sa afli mai multe despre el, de exemplu ce filme ii plac, ce obisnuieste sa faca in timpul liber, etc. Vorbeste cu el despre lucrurile care il intereseaza si poate gasiti un "punct comun". Trebuie sa-i dai de inteles ca il placi fara sa fi foarte directa asa ca zambeste-i cand va intalniti si poarta-te cat mai dragut dar fara sa exagerezi. Daca nu poti in nici un fel sa-i atragi atentia incearca sa-l ignori.Baietii sunt atrasi mai mult de fetele care nu le prea dau importanta.Cel putin asta este parerea mea. Sper ca te-am ajutat.

| Music94 a răspuns:

Incearca prin colegii tai de clasa sa faceti o adunare la un suc... dar, sa nu fiti foarte multi maxim 5 cu tot cu el si cu tine si poate asa va puteti schimba ceva pareri acolo si cine stie sa deveniti prieteni sau poate mai mult de atat happy