| DoarIoNy a întrebat:

Ma putetii ajuta ma iubeste un baiat.Dar eu nu-l iubesc.Cum sa ii spun ca nu-l vreau, ca nu-l iubesc? Fara sa-ll jignesc sau sa-ll ranesc? sad Ajutati-ma va rog sad

Răspuns Câştigător
| CGF31 a răspuns:

Intotdeauna cand vrei sa ii dai o veste proasta unui prieten mai intai incepi cu calitatile. Ii spui ca este dragut, haios, frumos, destept...ce calitati are si apoi ii spui ca nu vrei sa il ranesti insa tu nu vrei sa ai o relatie, ca vrei sa te axezi pe altceva. E urat sa spui ca nu il iubesti ...Si asa incet incet te indepartezi si el de tine si gata.

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Aha, ai încercat să îi dai o șansă să petreci puțin timp cu el? Poate îți va place nu ai de unde să știi dacă nu încerci.

| Cristiann25 a răspuns:

Indiferent de felul in care ii vei spune pe el o sa-l doara pentru ca el e indragostit de tine!

| sayWhaaat a răspuns:

Donsoara' de mai sus nu e in tema.
Uite, daca situatia se afla in punctul in care el deja te iubeste, tu nu mai poti face nimic, nu exista nici un mod prin care i-o poti spune fara sa-l doara.
In orice caz, cei mai multi preferam abordarea directa, fata in fata, a subiectului, fara vrajeli si ocolisuri. Nu-i baga textul cu "sa ramanem prieteni" ca-ti faci un dusman din el.
Mult succes.

| Edeline a răspuns:

Asa cum ai facut si aici.ii spui ca nu vrei sa fii cu el ca nu il iubesti dar puteti fi ft buni prieteni.sau dc nu poti incerca o relatie cu el dar nu ii garantezi faptul ca vei tine la el. poate pe parcurs