| Catalin_6250 a întrebat:

Ma roade curiozitatea. Am un prieten care e cu o tipa de mai bine de 2 ani. Acum lucrurile nu prea mai merg intre ei pentru ca tipa la inceput l a mintit in legatura cu altul, unuia i a zis ca nu are prieten ei fiind impreuna de vreo 3-4 luni, se uita dupa altii acum i a zis ca l a inselat cu unul. Din cate ii cunosc eu se iubesc mult de tot insa ea a fost mereu genul realist care gandeste rational, el, un visator care a pus o pe primul loc indiferent de situatie, daca i a zis sa se imbrace intr un fel asa a facut doar sa nu o supere. Faza e ca tipul a innebunit acum, se gandeste cat de mult o iubeste si tocmai de asta parerea mea ca e asa orbit de gelozie, ea se imbraca numai in maieuri, cu sutienul pe afara iar el crede ca vine asa imbracata sa o vada ala, bine, pentru altii, clar nu pentru el, nu are incredere in ea nici sa treaca strada, se uita in telefonul ei pentru ca asa a prins o de cateva ori. Parera mea e ca e cam puscarie. Ea ii spune acum ca de fapt nu l a inselat ca ii pare rau dar in acelasi timp nu face nimic pentru a i arata ca il iubeste si ca ii pare cu adevarat rau. El si ar dori mult ca ea sa fie asa visatoare ca el, sa gandeasca cu inima. Ce sugestii aveti?(nu e problema mea, prietenul meu nu e pretextul, nu ma simt dar sunt sigur ca asa ganditi, sa nu se inteleaga astabig grin).

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pacat de el ca poate e si baiat bun...
Cu genul asta de femei iti interzici sa gandesti cu inima,sau daca o faci,o stii numai tu,nu si ea!
Sfatuieste-l sa invete sa fie mai dur, sa-si ascunda sentimentele, sa ceara mai mult decat da si sa nu-l multumeasca nimic din ce face ea.Trebuie imblanzita intr-un fel si, va reusi numai jucand rolul raului.Un timp.
Atat cat sa-i intre si ei in cap ca roata se poate intoarce!

| AnGeL a răspuns:

Eu sunt de parere ca tu ar trebui sadiscuti cu ei amandoi si sa ii pui in fata situatiei
sigur dupa asta nu vor mai fii probleme

| asa_2922 a răspuns:

Dacă nu există încredere mai devreme sau mai tarziu totul se va termina unu din cei doi va renunţa.