| STEFANXxX a întrebat:

Ma rusinez foarte mult de fete.La discoteca de anul nou am dansat cu o prietena de-a mea care eu intr-o zi i-am zis ca imi place de ea. Dar i-a mi-a raspuns si mi-a zis ca are prieten.Atunci a trecut foarte mult timp de cind ne-am vazut.Si apoi am intilnit-o si i-am zis ca hai sa fim doar prieteni, caci eram foarte buni inainte de asta.Cind dansam cu ea mi-a zis sa nu ma rusinez, eu nu vreau sa creada ca sunt rusinos. Ziceti-mi cum sa scap de rusinea de a face cunostinta cu fete?

Răspuns Câştigător
| DragosMentol a răspuns:

Salut, pei nu ai de ce sa te rusinezi... esti baiat,ea e fata.(punct) Nu e un monstru care abia asteapta sa te manancelaughing.

Stiu,ai mai auzit asta,dar chiar asa este. Vrei sa scapi de rusine,atunci fa ceva sa ai incredere in tine, fa ceva care sa te faca sa crezi ca ai ceva ce o atrage(poate nu am inteles eu bine ce au vrut sa spui, eu am inteles din ce au spus ca iti este frica de respingere). Asa sa continuam... pei cea mai buna cale de a capata incredere in tine este sportul.Si eu asementi tie eram pic rusinoslaughing, m-am apucat de sala, m-am schimbat.Ma uit in oglinda si vad o alta persoana,una placuta la vedere si care are un mister aparte.

Parerea mea este sa te apuci de Sala,deoarece capeti incredere totala in tine, iar odata cu asta rusinea dispare fara ca macar sa-ti dai seama.

O seara buna si sper ca ti-am fost de ajutor(de fapt sigur ti-am fost de ajutor, este cea mai buna metoda de a scapa singur de rusine!)

| STEFANXxX explică (pentru DragosMentol):

Amice,am sa incercwinking

| DragosMentol a răspuns (pentru STEFANXxX):

Nu incerca, fa-o! Eu toate sfaturile pe care le dau sunt din proprie experienta.Am observat aici foarte multa lume care a trecut prin ce am trecut si eu, iar acum ii ajut spunandu-le exact ce am facut si eu ca sa ajung unde sunt si sa trec peste toate problemele pe care le-am intampinat.

6 răspunsuri:
| GabrielAlfa a răspuns:

NU poti. Fiindca fiecare are un caracter al sau si nu se poate schimba. Incearca sa le faci pe fete sa vina la tine ca o sa fii mai putin rusinat adica sa le faci sa fuga ele dupa tine nu tu dupa ele.

| DragosMentol a răspuns (pentru GabrielAlfa):

Asta am vrut si eu sa-i spunlaughing, dar m-am gandit ca ma dau mare. si in plus daca nu are cu ce sa atraga fetele, atunci sfatul meu este mai buntongue

| GabrielAlfa a răspuns (pentru DragosMentol):

Am 10 ani. Am incercat si eu sa dau un sfat. Oricum daca nu merge asta e.

| DragosMentol a răspuns (pentru GabrielAlfa):

Pei tocmai asta este. ai 10 ani si nu ai trecut prin ce trece el, eu dahappy si am gasit modalitatea prin care sa trec peste asta si chiar mult mai mult.happy