| anonim_4396 a întrebat:

Tu cum te-ai simti cand singura persoana care ti-ar zice ca vrea relatie cu tine ar fi o fata cu ani mai mare sau un baiat cu ani mai mic, care s-ar folosi de motivul ca nu arati de varsta pe care o ai? Cum este cel mai bine sa reactionezi in cazul in care baiatul este un minor care cere sex de la majora cu multi ani peste varsta lui? Este legal sa ceara el asa ceva? Si daca femeia spune, nu o crede nimeni, o arata pe ea cu degetul ca vorbeste urat de copilul ala? Daca n-ai cu ce te machia, nu poti sa apari in public ca esti confundata si tratata ca o adolescenta, caci cand erai adolescenta erai prea batjocorita sa-ti poti incepe o viata atunci, trebuie sa fii adolescenta la maturitate, ca asa vrea lumea sa te trateze?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca cei doi se inteleg, baiatul ii ofera fetei siguranta de care are nevoie intr-o relatie, iar fata se simte fericita si are incredere in el... da, faca ce vor.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Nu e in siguranta singura, ca sunt copii nesimtiti, psihic nu-s capabili sa se inteleaga cu ea, sau macar sa o egaleze. Decat s-o chinuie cu incapabilitatea lui. Ca n-a avut cine sa-l educe sa respecte, e vina ei, ea trebuie sa-l suporte, ca ea a primit raritatea de educatie care lumea nu vrea s-o accepte. Si culmea toata lumea poate trai cu parteneri potriviti, sa faca ce vor, numai pe ea o obliga sa fie cu cine nu vtea contra vointei sale cu motivul ca "nu exista ce vrea ea". E un blestem, isi bate toata lumea joc? De ce se leaga de ea, de ce ii face asa?