| Lovely a întrebat:

Ma simt ca intr-un cerc din care nu pot iesi deloc. In viata mea se repeta mereu si mereu aceiasi greseala. Ma indragostesc de cineva, sunt ranita, totul se termina si sufar. Apare alta persoana si in disperarea mea de a uita trecutul incerc sa ma indragostesc iar, dar cand reusesc asta se intampla acelasi lucru. Din nou apare ceva care ma face sa sufat, totul se termina si o iau de la capat. Ce as putea face? Unde gresesc? Oare chiar este mai bine sa nu avem nici o relatie pentru a nu mai fi predispusi la asemenea lucruri?

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu, nu este bine sa nu ai nici o relatie doar pentru a nu gresi. Unde gresesti tu? In faptul ca incerci sa uiti persoana respectiva prin a te indragosti de alta, si aici gresesti. Nu trebuie sa te indragostesti de alt baiat, trebuie doar sa uiti persoana la care ti, sa spui "nu!". Stai calma, e doar o etapa a vietii tale, nu o sa ti se intample asta tot restul vietii.

NOname
| NOname a răspuns:

Si eu de multe ori ajung la aceasta concluzie.
http://www.youtube.com/watch?v=lNu1ceKZgE4&feature=player_embedded
Din pacate, cam asa stau lucrurile cu relatiile...

| Fn1613 a răspuns:

Of. te înţeleg perfect! Şi eu am pus o asemenea întrebare mai demult, pentru că şi mie mi se întâmplă la fel. Poate că tu ai standarde foarte inalte şi bineînţeles că şi "iubitul" trebuie să fie cât de cât... ( acum nu trebuie neapărat să fie geniu, că na. ) in fine. Poate că e şi problema ta sau poate că ceilalţi nu observă părţile tale bune!

Poate ar trebui. nu ştiu.să încerci să fii şi tu mai bună. adică să nu fii respingătoare. asta dacă eşti. Dacă nu. nu ştiu! Eu cred ca totul vine de la sine!

Crede-mă că atunci când am citit întrebarea m-am simţit ca şi cum eu aş fi pus-o laughing. Asta e.Nu ştiu dacă ţi-am fost de ajutor, însă sper ca totul să-ţi meargă bine! Baftă! kiss

| Silviu1993 a răspuns:

Sunt un baiat de treaba poate te pot ajuta...da-mi un mesaj pe privat.happy poate o sa imi multumesti.big grinbig grinbig grin

| SoniaSrg a răspuns (pentru Silviu1993):

Ce tarelaughing
Nu se stie niciodata!