| pufo69 a întrebat:

Niciodata nu imi placea de cineva mai multe de 2 saptamani daca nu era reciproc. Cu ceva timp in urma a inceput sa imi fie simpatic un coleg de clasa, acum deja il plac, am jucat saptamana trecuta la provocari unde a fost sa ne sarutam, un coleg din clasa a aflat ca imi place si i-a zis, el a zis ca nu stie daca ma place, ca are probleme si nu ar vrea o familie. E foarte tacut si timid. Cu 2 zile in urma, am fost la o petrecere intre colegi, unde am consumat alcool ambii, am primit din nou provocare cu sarutul, si deja nu era simplu, apoi am stat toata seara impreuna, ma imbratisa, saruta el, m-a petrecut pana acasa si la urma m-a sarutat. A doua zi la scoala se purta parca nici nu ma cunoaste, nu ne mai jucam sau priveam cum inainte, imi e foarte rusine. Prietena mea cea mai buna stie ca imi place, si se da la el, si el la ea, si in timpul acesta ma primeste in ochi si se rade, nu stiu ce se intampla, mereu ziceam ca cel mai aiurea lucru e sa te indragostesti intr-un coleg, nu stiu cum s-a intamplat. Peste cateva zile avem iar petrecere, in vreo 6 persoane ca si data trecuta, el tot va fi, ce sa fac, vreun sfat va rog :*

Răspuns Câştigător
| pqGro a răspuns:

Heei! Asa sunt si eu. si eu am un baiat pe care nu il suportam acum cateva luni, pana cand sa imi acorde atentie, si sa realizez ca imi place. si la mine problema este o colega. imi este prietena foarte buna, si ea a mai fost impreuna cu el, si de curand era pe cale sa o sarute fix in fata usii clasei mele. cand mi-a zis, m-am prefacut ca nu prea imi pasa. acum am inceput sa il uit. mi-am dat seama ca nu are nici un interes in mine, si am renuntat, chiar daca il mai vad in fata usii mele in fiecare pauza. Sfatul meu este sa il tragi deoparte la petrecerea aia si sa il intrebi daca simte ceva pentru tine. prietena ta pare a fi falsa,, atata timp cat stie ca il placi, nu este frumos sa incerci sa filtrezi cu un baiat in fata persoanei care il place. cum ziceam, la petrecere fi tu mai indrazneata, priveste-l in ochi, arunca zambete, daca iti va raspunde, este un semn ca poate te place. daca mai sunt alti baieti prin zona, incearca sa porti un dialog cu unul dintre ei, sa vezi daca reactioneaza. Mult succes! happy