| Anca a întrebat:

Ma simteam datoare sa va anunt cum a iesit totul.
Din "pacate", prea bine. De ce din pacate?! Pt ca acum, dupa ce a plecat, sunt pur si simplu : praf! Ce usor era inainte sa ne cunoastem personal.
Dupa 4 zile petrecute impreuna, nu am decat un cuvant pentru a descrie totul : perfect!
Eu care nu credeam ca poate exista un om care sa-ti placa, sa te placa si sa fie si al tau...
Stand cu el in casa, am simtit ca-l cunosc de o viata si ca locuiesc cu el dintotdeauna.
E atata chimie intre noi si vorbim atat de, deschis. ca ma sperie toata situatia.
Acum a plecat. De 2 zile sunt praf.
Nu fac fata. Am avut nenumarate ganduri si mi-a venit de 100 de ori sa-i spun sa ne despartim pentru ca eu nu fac fata situatiei, dar mi-e frica sa renunt.
Vreau sfaturi va rog! Eu n-am mai avut o relatie la distanta, nici el. Am devenit geloasa ( ma macina pe dinauntru ), nu am incredere, mi-e frica. Inainte sa-l cunosc, nu eram asa.

Ce sa fac? Cum sa fac fata? Help!

6 răspunsuri:
| Anca explică:

Multumesc Jeny. happy
Din pacate sau fericire, povestea asta nu se incheie... Nu ne dorim nici unul sa se incheie, desi stim amandoi ca, pentru a fii impreuna cu adevarat, la un mom dat unul din noi va trebui sa renunte la tot ce are si sa se mute in tara celuilalt.
Pana atunci mi-a spus ca va veni cat de des va putea la mine.
In martie, se reintoarce happy

| thereforyou a răspuns:

Ba alinutzu, tu esti un copil de 10 ani si dai tu sfaturi? esti incredibil copile.

| tarziu a răspuns:

Semne bune anul are! se pare ca te'ai indragostit! poate ca a avut si distanta un mic procent din 'feeling'. ..respira adanc, bea un ceai cald si fii tu insati pana in martie! sunt sigur ca si el e in aceeasi situatie!

| Jeny1 a răspuns:

Draga mea Anca, imi pare rau ca a iesit bine!(glumesc)
Vei suferi acum, vei suferi daca te vei desparti, vei suferi daca vei ramine in relatie. Asa ca de ce sa suferi inutil? Lasa orice ginduri negre, nimeni nu este proprietatea noastra asa cum nici noi nu suntem proprietatea nimanui.Traieste-ti povestea, nu te schimba de cum te-a cunoscut, nu il sufoca, fa pentru tine tot ceea ce faceai inainte si totul va fi ok. Eu te sustin si te inteleg 100%.

| alinutzu_6299 a răspuns:

Daca simte si el la fel ce simti si u

lasa-l fato...ai incredere in el.si totu o sa fie bine...si oricum sa inventat telefonul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De asta mi-a fost mie teama odata. Ca dupa ce il voi vedea ma voi simti exact cum te simti tu acum.Sau ca el va fi indiferent si voi ajunge tot la suferinta. Dar voi v-ati vazut deja, asa ca ai incredere in tine si in el. Suna-l, vorbiti mereu, asa va disparea cat de cat din acel dor de a fi iar fata in fata.