| unknow a întrebat:

S-a intamplat demult ca sa existe un EL, ...pe care eu l`am iubit enorm,. si el m`a ranit! pana la urma,. s` intors la mine! dar eu nu mai simteam nimic, nu ne-am inpacat. in cele din urma,. am realizat ca il ador! si ne-am impacat, iubindu`ne mai mult ca niciodata! problema e ca, ...cu timpul, sentimentele lui cresteau, pe cand ale mele scadeau:(. Totul a fost de asa natura incat nu puteam fi impeuna, nu se putea! pur si simplu! era ceva la mijloc, ceva imbatabil!
de cate ori ma suna,... evitam, nu 'gaseam timp' si pentru. "noi", dar daca ma cauta,. era de ajuns un sarut ca sa aprinda in mine un sentiment ciudat! simteam ca nu pot daca nu il strang in brate, simteam ca innebunesc pur si simplu. dar dupa ceva timp,. il uitam dupa o zi,. il evitam iar! simteam ceva ce nu cred ca multi dintre voi ati mai simtit...
avand in vedere "obstacolul" dintre noi,... am ajuns la concluzia ca mai bine uit! ca mai bine ne despartim!
era un sentiment abstract! cu toate ca nu simteam nimic fata de el, il iubeam enorm! prezenta lui era suficienta sa ma imbete. dar daca pleca,. asta era! uitam,. uitam ca il iubesc!
nu intelegeam ce simt de fapt!

si ne-am despartit,... si a trecut mult timp de atuci. si eu nu l`am mai vazut. el m`a cautat. dar m-am "ascuns" de el, ...stiam ca daca acept o intalnire cu prietenii printre care si el, o sa regret! imi era frica de acel sentiment!

si m-a tot cautat, pana am disparut efectiv! am plecat din oras toata vacanta,,, mi-am schimbat nr. de tell,. mi-am facut alt id. si nu am spus nimanui aceste lucruri,. numai celor propiati mie!

chestia e ca ma smt trista,... goala pe dinauntru!
si de fiecare data cand ascult melodie asta, simt ca iese o lacrima, din sufletul meu! e ca si cand ai scoate apa din pietre
http://www.youtube.com/watch?v=vQHtYnnEPUA&feature=relat ed

pote,. ma poate ajuta cineva cu un sfat! poate im poate explica cineva ce simt de fapt!:( ca eu nu mai stiu...

Răspuns Câştigător
| zeeeeeex a răspuns:

Cum esti tu, este oarecum si fosta mea iubita. Astazi traim o poveste de iubire ca in basme si maine ma respinge total, imi spune ca s-a racit fata de mine si ca nu stie daca mai vrea sa continue relatia. Ceea ce experimentezi tu nu se numeste IUBIRE, ci doar o atractie fizica foarte foarte puternica si iti spun asta pentru am mers si eu pe acel drum.
Am cunoscut o fata prin intermediul cuiva, ea fiind din alta localitate, cand ne vedeam sareau scantei, pe toate planurile, dar cand plecam de langa ea, o uitam complet.
Poate are ceva ce altii nu au, e mai mare ca tine, saruta foarte bine, e foarte bun la pat, are ochii nu stiu cum, e dorit de foarte multe fete, etc. Sunt lucru care il fac special pe moment, dar cand momentul trece devine banal. Dragostea niciodata nu sta pe loc, creste sau din pacate scade, dar niciodata nu e pe moment.

Goala pe dinauntru te simti atunci cand subconstientul tau stie ca ai folosit pe cineva sau ai fost folosit de cineva, te simti pierduta, nu stii ce sa incepi, cum sa continui, te intrebi daca se merita sa termini, oare e ceva neregula cu tine, de ce asa si nu altfel? Toate astea se intampla datorita superficialitatii cu care tratam unele situatii, acum sau in trecut, dar roata o roata lasata libera, nu pentru putin timp sta pe loc. Nu esti singura caruia i s-a intamplat, trebuie doar sa stii sa faci comparatie intre o atractie fizica puternica si insemnatatea sentimentului de dragoste. Take care!

1 răspuns:
| anonima17 a răspuns:

Sigur il iubesti!

cautal si tu pe el si spune-i ca il vrei inapoi!