| ritsia a întrebat:

Mah TPU am depresie, batutar dracu de depresie. Degraba avea sa se implineasca 1 an de relatie cu prietena mea, sau mai bine spus ex prietena deja. Mai intii totul s-a inceput de la o nimica toata, apoi eu nu am intrat pe internet vreo 4 zile pur si simplu ca sa vad oare ii va fi dor de mine si imi va scrie vreun sms ceva. Insa am asteptat degeaba, apoi intru pe internet si ii scriu iar ea imi spune ca nu mai vrea sa se intineasca cu mine, o intreb de ce iar ea se prosteste si imi scrie diferite chestii nu la temă. Dupa, am inceput sa-i scriu sms-uri precum ca tin la ea si vreau sa fim din nou, chestii din astea, ea nici nu mi-a raspuns. Ce-i drept nu ne-am vazut de 2 luni, pentru ca ea traieste in alt colt al tarii. Oare timp de 2 luni s-a pierdut dragostea ceea? Ce imi recomandati?

In general sunt scorpion dupa zodie, si nu imi place sa-mi schimb partenera, adica 1 pe toata viata, iar despartirea asta e ceva la care nici nu m-am asteptat. Mai ales ca peste 4 zile ea revine la mine in oras cu invatatul si puteam iarasi sa ne intalnim. Ma simt folosit(( si aruncat. Ce sa fac? Dati-mi va rog exemplu mai multe situatii/sfaturi. Am degraba 21, ea a implinit 20 si eram primii la ambii, asa m-am lipit de ea((

3 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Stai putin ca e ceva putred la mijloc, scuze de expresie, dar asa mi se pare mie.
Bun, tu zici ca n-ai mai intrat pe Internet vreo 4 zile ca sa vezi cum reactioneaza ea,daca ii e dor de tine,bla,bla,blahappy.dar in timpul asta,nu i-ai trimis nici un sms? sau n-ai mai sunat-o? n-ati mai vorbit absolut deloc?
daca e asa, cum cred eu, sa nu crezi ca vreau sa te descurajez sau ceva de genu`, dar cred ca fata asta are pe altcineva, avand in vedere ca n-ati vorbit 4 zile? adica, vad ca prietenul meu nu da nici un semn timp de 4 zile,si eu stau degeaba? trebuia sa faca intr-un fel sa vada ce s-a intamplat.
+ ca mai zici ca sunteti si din orase diferite,nu stiu...
incearca sa mai vorbesti o data cu ea, vezi ce-i de capul ei, si, daca vezi ca nu merita, nu mai incerca.ai incercat destulhappy
Bafta!

| ritsia explică (pentru Auslesse):

Nu, in 4 zile nu am vorbit deloc, de multe ori ma gindeam sa o sun, sa-i trimit vreun sms, insa intotdeauna eu faceam primul pas cind ne certam, de aceea m-am hotarit sa nu fac nimic ca sa vad daca va face si ea primul pas pentru mine macar o data.

| Dangel a răspuns:

Sunt mai multe variante toate diferite:
1.Vezi cu ce zodii este compaticila a ta.
2.Fa-o geloasa.
3.Fa-i cadouri
4.Doveedste-i ca o iubesti cu adevarat
5. Vorbiti intre 4 ochi.
6.Roaga-te la Dumnezeu sa iti dea o a-2-a sansa(dar din inima, asa daca te rogi in prostie, atunci ce *** mai vrei)
Sper ca te-am ajutat. Daca mai tine la tine, una din variante o sa mearga sigur.