| Andutza99 a întrebat:

Mai credeti in mitul ...Sa fi virgina cand te mariti?

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Personal, nu.
Dar exceptia confirma regula, exista inca fete care se casatoresc virgine!

| fabiola a răspuns:

Nu trebuie sa crezi in mituri, dar trebuie sa crezi in tine, sa faci ce simti, pentru ca mai tarziu sa nu regreti nimic!

| Neimportant a răspuns:

Acum nu mai cred în mitul ăsta, deoarece multe fete acum sunt dezvirginate, pentru ele a devenit deja ceva la modă... dar în general, cam aşa ar trebui să fie, o fată când ajunge la altar să fie virgină.

| Mao a răspuns:

Știi la câți ani se măritau "femeile" pe atunci? În jur de 14-15, hai maxim 18. Evident că rămâneau virgine până la căsătorie, nici nu se putea altfel pe atunci. În unele culturi erau ucise dacă aveau relații sexuale înainte.
Dar într-adevăr, mai sunt femei care așteaptă până la căsătorie, le respect! happy

| mona a răspuns:

Asta era pe vremea bunicii, in ziua de azi nu cred cineva mai e virgina cand se marita

| Hpzox a răspuns:

NU...

| alafaranume a răspuns:

Virgine unde?

| andrey910 a răspuns:

Nu...nu inteleg de ce baietii pot avea contacte sexuale inaintea nuntii si fetele nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andrey910):

Tu cam ce zici? daca fata e virgina si nici baiatul nu stiu o iota ce dq iese acolo?
intr-o relatie sexuala trebuie 1 din 2 sa aiba putina experienta ca altfel nu fac nimic, se uita ca bou 1 la altul

| FlorinaGeorgiana a răspuns:

In ziua de azi cred ca mai exista o fata la 10 milioane virgina cand se casatoreste oh go on

suntserios
| suntserios a răspuns:

Arunca si tu un ochi peste primele 20 intrebari de la acesta categorie si ai sa iti dai seama pentru ca majoritatea incep cu "Salut am 14 si am facut sex neprotejat. Pot sa raman insarcinata?"

| drhotzu a răspuns:

Pai asta chiar este un mit!
eu sunt de acord cu sexul inaintea casatoriei din doua motive: unul pentru placere (si nu imi pasa daca cea cu care o sa ma casatoresc nu mai este virgina) si 2 pentru ca intr-o casatorie sexul este foarte important si ce te faci daca nu va intelegeti in pat? va inselati! si atunci?
SPUNE DA SEXULUI PROTEJAT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa mai fie virgine la maritat cand o zbura porcu deasupra casei si mi-a canta la multi ani de ziua mea rolling on the floor), asa ceva e mit andutza lengenda chiar

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Fetele incep viata sexuala la 12 ani deci nu se mai pastreaza obiceiul sa-i spun asa. insa sunt fete educate si cuminti(nu eu) care se casatoresc virgine

| HuBaBuBaa a răspuns:

Este normal sa fi virgina cand te mariti deoarece iti incepi viata sexuala cu acel baiat si probabil vei ramane cu el pentru totdeauna. si cum se zice ca prima dragoste nu se uita niciodata, dar in ziua de azi fetele depe la 14-15 ani isi incep viata sexuala cu mai multi baieti fara a avea un viitor stabil.

| RKFloryyST a răspuns:

Cred ca mai bine... da!happy

| Andutza99 explică:

Va multumesc tuturor! O sa anunt castigatorul pe 7 (s-ar putealaughing )

| White_Black_1995 a răspuns:

Nu prea. pentru ca in ziua de azi nu se mai pune problema ca la maritis sa fii '' curata '' multe fete isi incep viata sexuala la varste fragede fara sa se gandeasca la consescinte si la viitor...