| PiticaniaMica a întrebat:

Mai de mica mama si tata s-au certat si am mers cu tata la mama...
I-a cumparat flori stiind ca ei erau certati si tata a zis sa astept in bucatarie ca are treaba cu mama, dupa ma duc sus si aud niste sunete de ‘ah ah’...
Mi-am dat seama ce au facut ei dar ma inspaimanta asta=(
Ce sa fac ca sa uit?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa citesti o carte!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți să uiți ceva în mod forțat. Când te forțezi să uiți, memoria se întărește.
Când revine aceasta în memorie, să îți imaginezi un nor pe cer. Dacă ai văzut, norii nu stau pe loc, ei se mișcă tot timpul. Să pui amintirea pe acel nor imaginat de tine, și să o leși să treacă, să plece. iar pe următorul nor să pui alt gând. Așa poți scăpa.

| Sofer a răspuns:

Uiți pur și simplu. Se jucau și ei ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trolling de nota 5

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate că nu este chiar trolling.
O dată am fost martor involuntar la asta, erau niște străini, eram și eu mic, a fost o experiență foarte traumatizantă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce scarbos, nu stiau ca o data ce ai copii nu mai trebuie sa faci sex? Imi pare rau sa aud prin ce ai trecut sad

| Musca88 a răspuns:

Iti recomand videoclipul asta https://www.youtube.com/watch?v=GJDNkVDGM_s bft

| VI3 a răspuns:

Salut!
Atunci când îți aduci aminte, încearcă să te uiți la frunte sau la al treilea ochi, cum s-ar spune. Să nu îți miști capul, doar ochii și concentrează-te. Eu asta fac atunci când am mintea plină cu gânduri sau închizi ochi și inspiri, iar apoi respiri și faci asta de 3 ori. Meditația ajută și ea happy.
Baftă!

| Avarya a răspuns:

Nu te mai gândi pur și simplu. Ocupați timpul cu ceva. Părinții tai ar trebui sa fie mai atenți având in vedere ca sunt și copii pe acasa.