| kissmeIOANA a întrebat:

Mai de mult aveam un iubit cu care ma intelegeam foarte bine, dar nu stiu ce aveam in cap de m-am despartit de el. acum am altul cu care nu ma inteleg si ma pupa in continuu si ma enerveaza. el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si ca sa fiu politicoasa am acceptat.il vreau inapoi pe celelalt care nici macar nu ma mai baga in seama, s-a suparat pe mine.
AJUTOR! IL VREAU PE primul! 1

7 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Asa patesc toate fetele care nu stiu ce vor...

| kiss a răspuns:

Nu trebuia sa accepti din politete pentru ca uite, acum nu-l suporti. daca nu va intelegeti nu are rost sa continuui sincera sa fiu., dc sa te prefaci ca iti este bine daca nu e asa?!? daca tine la tine o sa ii treaca supararea, trebuie sa vorbiti, sa il faci sa inteleaga ca pe el il vrei si ca ai facut o greseala cand ai vrut sa va despartiti.
se intampla des asta, abia dupa ce pierdem ne dam seama ce am avut si pretuim mai mult. oricine merita si o a2a sansa.

| justfreelove a răspuns:

E posibil ca primul sa fi fost monoton si sa te plictiseasca, iar acesta care te necajeste mereu sa te faca sa te simti sufocata. Pasiunea vine de multe ori din dorinta de a o strange de gat pe partenera pentru tot ce iti face (de aceea sexul e formidabil). Primu era praf dar te simteai ok cu el pentru ca totul era previzibil. Daca o sa ii dai papucii la actualul e posibil ca nici acesta sa nu te mai vrea, dar cum apa are multi pesti, clar ai de unde alege.

| zuzu a răspuns:

Nu trebuia sa accepti din politetse`oh go on.

| serendipity8300 a răspuns:

Normal ca-l vrei inapoi, deoarece relatia ta actuala nu prea merge si vrei sa te refugiezi in ceva din trecut care te-a facut fericita ceva in cap ai avut cand te-ai despartit de fostul sunt sigura ca nu era totul numai lapte si miere si te-ai trzit u cu un hai s-o terminam. sfatul meu nu te maigandi la trecut si nu mai trai din amintiri ci incearca sa ai un prezent cat mai frumos caci doar el te poate face fericita.

| alexandra225 a răspuns:

Buna sfatul meu este sa te desparti de prietenul tau si daca ai vreun amic amica de incredere care ia legatura cu fostul tau prieten sa-i spuna prin ce treci tu. Daca tu zici ca va intelegeati perfect inseamna ca o sa inteleaga ce a fost in sufletul ta. Sau ai putea chiar tu sa ii explici ca mereu stai cu gandul numai la el ca unii prefera sa spuna partenera direct in fata problemele nu sa auda de la altcineva. Puuup bafta

| danydanydany a răspuns:

Ar fi prost daca s`ar intoarce la tine avand in vedere ca tu l`ai lasatwinking
daca ai facut`o o data o faci si a doua oarawinking