| ingerassecret a întrebat:

Mai devreme m-am intalnit cu fostul meu prieten prin parc.Sa uitat la mine si eu i-am zis ca vreau sa vorbesc cu el.L-am luat deoparte si l-am intrebat de ce numai vrea sa fie cu mine,si mi-a zis ca numai simte nimic pentru mine sad.In momentu ala abia mai mi-am stapanit lacrimile,dar am incercat sa fiu tare in fata lui.
Nu inteleg cum persoana care acum 2, 3 zile imi spunea ca ma iubeste,ne intelegeam bine,eram fericiti,sa imi spuna ca numai simte nimic pentru mine sad.
Cum as putea sa il uit,si sa trec peste mai repede sad?
Credeti ca i-ar putea reveni sentimentele inapoi pentru mine, candva? sad
Ce ma sfatuiti sa fac?

7 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Iubire cu forta nu se poate, eu am fost in acceasi situatie cu fosta... ca sa treci mai usor peste este nevoie de niste prieteni adevarati si o vointa puternica. Mai este o vorba,, cel ce iubeste adevarat niciodata nu va avea nimic de regretat '' eu iti urez sa treci usor peste, chiar daca este mai greuwinking fii tare... uita-l. trecutul este trecut, prezentul conteaza

| Danysan a răspuns:

Inainte de a te gandii daca ar putea sa ii vina Sentimentele pentru tine gandes-te daca te merita.Ce baiat e ala care spune asa unei fete si Maine da cu bata in balta.Inseamna ca e Imatur si ca se schimba dupa cum i se nazare. Incearca sa te gandesti Bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e acela de care tot spui si in intrebarile anterioare mai bine ai lasa totul balta.Isi bate joc de tine, din cate vad.Cel mai bine e sa nu il mai cauti deloc, nu ii arata ca iti pasa prea mult(daca tot se desparte de tine inseamna ca sigur nu ii pasa si cu atat mai putin nu il va durea ca tu suferi). Arata-i ca esti puternica fiind indiferenta.Nu vreau sa fiu rea dar parerea mea este ca are pe alta.Incearca sa stai singura o perioada(fara melodii triste, fara sa te gandesti la el, iesi cu prietenii, gandeste-te ce mult rau ti-a facut).Cu timpul il vei uitat si vei fi capabila de o noua relatie.

| unknøwn a răspuns:

Întrebarea ar fi : Care sentimente să-i readuci? Că alea vechi le are şi acum, doar că acum nu mai minte.

| Smile3 a răspuns:

"Credeti ca i-ar putea reveni sentimentele "... Draga mea, esti atat de sigura ca acele sentimente au existat? Cum ai zis si tu, acum doua zile "te iubea " iar acum abia iti vorbeste. Multi baieti au acest talent. ei stiu sa faca momentele impreuna super frumoase. te fac sa te simti mai speciala ca niciodata. dar dupa, sa nu crezi ca stau sa se gandeasca o zi intreaga numai la acel moment, cum o faci tu. Eu vorbesc in general, logic ca nu toti sunt la fel, acum incerc sa ma refer mai mult la ce observ la fostul tau iubit. Adica serios acum..cat de repede ati format un cuplu dupa ce v-ati cunoscut?winking Parerea mea e ca i-a placut cum arati sau i s-a parut ca te lasi usor si si-a propus sa te aiba. dupa ce si-a atins scopul tu nu ai mai avut de ce sa existi pe langa el..Ai rabdare. o sa treci peste asta. gandeste-te ca tu te-ai indragostit de un caracter pe care credeai ca-l are. nu pe care il are de fapt! Gandeste-te ca el e un las. nu vrea sa iubeasca. pleaca, ca sa fie sigur ca nu o va face fata. față de tine nu a avut nici un respect atata timp cat te-a facut sa crezi anumite lucruri iar apoi a plecat fara nici un argument. Bine, tu poti sa stai sa te gandesti la aceste lucruri, dar doar cand o sa vrei sa le intelegi cu adevarat vei reusi sa treci peste. De acum fii si tu mai atenta. nu putem sa-i judecam pe baieti, e perioada in care vor sa experimenteze, sa-si creeze amintiri nebune, in unii umbla hormonii in cat nu ai ce sa le faci laughing! Dar fii sigura ca te asteapta si cineva care te meritawinking!

| Seyko a răspuns:

S-a plictisit sa te mai astepte, el vrea sa obtina doar "sex" si dupa cum banuiesc, de la tine nu a obtinut. asa ca ti-a spus pa.

| MihaelaA1988 a răspuns:

Sper sa nu te superi dar voi fi foarte directa, este un mare jucator! Cu siguranta lucrurile acele le-a mai spus si altor fete.
Mergi mai departe, lumea nu se termina aici, stiu ca simti ca tii prea mult si ca nu stii cum sa treci peste, insa crede=ma ca nu merita sa oferi dragoste unei persoane asa instabile. Meriti ceva mai bun! Can vei intalni acel cineva mai bun, o sa iti dai seama din start, si nu o sa iti mai vina sa iti pui asemenea intrebari, pur si simplu vei simti ca te iubeste!