| Anca a întrebat:

Mai este putin si vine EL la mine, in Romania. Sunt deja foarte stresata. Mai ales ca, la aeroport o sa ne vedem pentru prima data. E un sentiment al naibii de ciudat si am mii de intrebari in cap. O sa le fac fata si o sa fie totul bine. Dar ce vreau sa stiu este : Ce pot sa fac pentru a fii cele mai frumoase zile pentru el avand in vedere ca va fi pentru prima data in Romania. O sa stea cateva zile si vreau sa stiu ce am putea sa facem, unde sa-l duc, ce activitati sa avem impreuna. O sa stea la mine, o sa dormim impreuna. Nu mi-e teama ca ne vom plictisii. Vreau doar sa-i ramana in minte aceasta prima venire in Romania, atat pentru ca a venit pentru mine, cat si pentru ca i-a placut aici.
Vreau ideei!

O sa mergem la cea mai buna cofetarie unde face cele mai bune prajituri din oras, o sa-l duc la patinoar pentru ca stiu ca o sa ne distram. Dar ce altceva sa facem?

PS: Orasul e Timisoara. Cine e din Tm si cunoaste locuri interesante si are ideei mi-ar fi de folos.

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Daca acest domn vine pentru tine in Romania, nu prea il intereseaza altceva decat persoana ta, pe tine ar dori in primul rand sa te cunoasca mai bine.In general, strainii, obisnuiti cu masinile de mici, cu restaurantele, cu banii de buzunar, cu excursiile intari straine.etc,nu se lasa asa usor impresionati de "saracia " din Romania. Daca e un baiat cultivat, va dori sa vada obiective culturale. Daca ii plac traditiile, va dori sa vada ceva in stil traditional. Daca e petrecaret, ii plac cluburile si restaurantele. Daca e satul de viata, va dori ceva linistit.Eu zic sa nu-ti faci prea multe probleme de acest gen, pentru ca ma incapatanez sa cred ca vine pentru tine.

8 răspunsuri:
| Anca explică:

Eu nu prea sunt siropoasa de felul meu. si nici nu stiu daca pot spune ca exista sentimente asa mari avand in vedere ca, ne vom vedea pentru prima data. O sa fie momentul adevarului, cand o sa ai in fata persoana pe care iti doreai sa o vezi.
As vrea sa facem ceva care sa ia un pic din faptul ca suntem 2 straini practic, desi teoretic ne cunoastem deja foarte bine. As vrea sa ne distram foarte mult, sa avem activitati impreuna si abia in ultima zi sa tragem concluziile si eventual sa ne spunem unul altuia ce gandim. Avem nevoie de cateva zile sa nu ne presam cu intrebari si sa lasam lucrurile sa vina de la sine. De aceea as vrea activitati care sa ne faca sa radem, sa ne apropiem fizic ( nu ma refer la sex, peeting si altele ). ci la simple lucruri cum ar fi sa mergem sa dansam.

| Anca explică:

Gigiro, bineinteles ca vine pentru mine. Altfel ...cine ar venii in Romania in vizita?! laughing Glumesc big grin.

Dar nu putem totusi sa stam incuiati in casa cat tine sta el aici laughing

| Anca explică:

Nu. El, este o persoana foarte speciala pentru mine.
Si atunci cand o persoana ocupa un loc important in viata mea, o tratez cu EL, EA, nu cu unu, una!
Ok? happy

| Anca explică:

Nico, m-am gandit sa cumpar un tort pentru cand vine. Imi cam fac griji ce sa-i fac de mancare. Eu stiu sa gatesc in stil italian, daaaaar nu stiu daca ce gatesc eu e 100% traditional. Mi-e un pic groaza! Iar mancare romaneasca nu m-as prea incurca sa fac pentru ca nici nu e obisnuit si nu toti oamenii agreeaza sa schimbe meniul asa brusc.
Pfua. ce batai de cap am laughing

| alexya_8105 a răspuns:

Pe langa toate distractiile ofera-i si un moment macar foarte simplu si romantic de ex:un loc de unde sa priviti tot orasul sau o cina romantica pregatita de tine sau mic dejun special.acum cand vine de la aeroport impreuna cu tine sa ai pregatit acasa o praji sau ceva de bun venitwinking chestii mici care sa-l impresioneze

| Ambrus a răspuns:

EL = dumnezeu?

| SteffishoOr a răspuns:

Ati putea pur si simplu sa va plimbati prin oras, sa mergeti la o cafenea, la un restaurant cu mancare traditionala, la un film, eventual intr-un club.
Distractie placuta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati putea sa mergeti intr-un loc special tie, unde sa fiti singuri, unde sa aveti intimitate, unde sa faceti ceea ce simtiti fara a fi deranjata de catre cineva.Ati putea sa iesiti la o cafea si sa va povestiti tot ce ati mai facut, sau ati putea sa va plimbati prin parc tininduva de mina, acesta ar fi un prilej placut de a va spune sentimentele ce le aveti.Deci iti urez succes!