| dulc3'maria a întrebat:

Mai poate fii ce a fost inainte daca te impaci cu fostul iubit dupa o despartire de 4 luni? eu nu cred.desi multi spun ca se poate. voi ce credeti?

15 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Nu-i bine sa " te impaci ", mai ales ca a trecut timp intre cele 2 "impacari ". Urmatoarea despartire va fi si mai dureroasa decat prima.

| Luori a răspuns:

@kylexy, va fi...

| Carmen a răspuns:

De ce nu? Eu m-am impacat cu fostul dupa ce am stat despartiti 1 an.Ideea e sa fiereciproca dorinta de impacare. Sentimentele pot reinvie. Asta, bineinteles, difera de la o persoana la alta.

| Kylexy a răspuns:

Nu exista nu se poate sau nu pot exista nu vreau suntem oameni nu roboti.
da se poate totul e sa vrei

| Kylexy a răspuns:

Pentru lori si daca nu o sa mai fie nici o despartire?

| BlueHusky a răspuns:

De ce crezi ca trebuie sa fie ca inainte? Poate este mai chiar bine. Oricum in timp persoanle se schimba si implicit relatiile in sine devine diferite. Good luck.

| GyeBaek a răspuns:

Da.

regis
| regis a răspuns:

Poate fi chiar mai mult decat a fost inainte, nu exista o regula.

| Ea12345 a răspuns:

Eu cred ca nu.De ce? Pentru ca in acest timp tu nu sti ce a facut el si invers. Poate a fost cu alta fata sau poate tu ai fost cu alt baiat...Si vor veni reprosuri de genu':,, Cat eu inca ma gandeam la tine tu deja erai cu alta/altu"...

| andreyxplode a răspuns:

Nu poate fi la fel depide de situatie. dar exemplu daca el te-a inselat atunci fi sigur ca si a 2 oare te mai insala. daca v-ati despartit asa dintr-o prostie da mai poate si fi si mai bine ca si inainte

| love4u_2128 a răspuns:

Buna.la fel nu poate sa fie dar daca simti cu adevarat ceva pentru persoana de langa tine si chiar o vrei inapoi cu siguranta se poate construi altceva mult mai bun. spre exemplu eu am fost cu iubitul meu 1 an, dupa care 5 luni am stat despartiti. dupa 3 luni in care nu ne-am vorbit deloc, am inceput sa o luam usor de la capat.nu am zis niciodata hai sa ne impacam, am lasat sa decurga totul de la sine.acum suntem din nou impreuna si ne purtam ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.suntem mult mai uniti si acum ne intelegem mult mai bine pentru ca ne-am dat seama ce strica relatia noastra.

| BrD a răspuns:

Clar nu. In 4 luni se pot intampla atatea. Nu zic ca va fi mai rau ca prima data, poate fi chiar mai bine. Dar la fel, sigur nu.

| Dief a răspuns:

Depinde. Eu cu iubitul meu am fost despartiti si 5 luni nu ne-am vorbit. Dupa aceea ne-am impacat si am fost impreuna 2 saptamani. A fost frumos, dar nu mai simteam acelasi lucru si nici el. Nu a fost sa fie. E posibil sa fie la fel, dar depinde in ce relatii ati fost in cele 4 luni.

| BlueEyes_2305 a răspuns:

Crede-ma ca nu mai poate fi la fel.Am trecut printr-o experienta asemanatoare.Doar ca au fost 3 luni.Lupul isi schimba blana da' naravul ba.stii tu proverbul asa ca...asta e parerea ta dar totul depinde de sentimentele tale...

| justsmile_1748 a răspuns:

Ideea e ca amandoi sa aveti vointa si poate va trece o luna sau ceva de gen pana uitati amandoi iar dupa aceea o sa fie ca la inceput :*