| anonim_4396 a întrebat:

După luni bune trecute de la o despartire sau chiar ani, sunt sanse sa te mai impaci?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am facut asta dupa 2 sau 3 ani de cand eram despartiti si n-a tinut. laughing e un sentiment ciudat, e ca si cum nu s-ar fi intrerupt nimic si s-a intors rutina dar in acelasi timp parca e si un sentiment de noutate.
Ar putea merge mai ales daca cei 2 s-au intalnit intr-o perioada nefavorabila, daca au trecut ceva ani ambii pot fi complet schimbati si acum ar putea fi compatibili.

| Ofiintă a răspuns:

De ce sa lingi tocmai ce-ai scuipat? Nu va inteleg.

| Raven a răspuns:

De cele mai multe ori, motivele pentru care cei doi s-au despărțit nu dispar odată cu trecerea timpului. Rareori se întâmplă ca lipsa de maturitate să fie cauza separării. Aproape numai în cărți și în filme cei doi se reîntâlnesc peste ani, mai înțelepți, mai maturi, iar flacăra iubirii se reaprinde.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, sunt cazuri reale pe care le-am cunoscut.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred, după câțiva ani probabil persoana respectivă are pe altcineva.

| Plato a răspuns:

Nu ar trebui sa faci asta, relatia aia nu are niciun viitor.
De prea multa iubire nu te desparti, ceva sigur nu functioneaza.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Da,cateodata mai exista iubire. Dar e o adevarata nebunie sa te intorci in trecut.