| Miha1308 a întrebat:

Credeti ca dupa o despartire puteti ramane amici cu cel/cea pe care ati iubit-o?

Răspuns Câştigător
| bonita24 a răspuns:

Buna.eu am trecut prin experienta asta si sincer iti spun ca nu ai cum.am avut o relatie de 4 ani frumoasa cu fel si fel de experiente, mi-a fost imposibil sa ai fiu amica pentru ca l-am iubit f mult. iubirea s-a stins in timp a durat vreo 2 ani.si l-am uitat indepartandu-ma de el

25 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Wow, cred ca sunt singurul cu alt raspuns: cu siguranta, nu! Cel putin nu in viitorul apropiat.

| carminaburana43 a răspuns:

Numai daca nu il mai iubesti din suflet dar il iubesti ca pe un prieten si nu esti suparata foc pe el dintr-un anumit motiv.Sunt cazuri si cazuri. Exista cazuri in care e bine sa nu-l mai vezi niciodata, exista cazuri in care poti ramine prioeten daca si tu si el v-ati gasit o alta iubire.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Normal! din moment ce ai ţinut la persoana respectiva nu vad care ar fi motivul să nu rămâneţi măcar prieteni.Asta în cazul în care nu a fost despărţirea destul de urâtă happy

| irina20 a răspuns:

Nu, pentru ca iubirea nu se dispare asa, din senin.Sunt motive, multe, dureroase...eu nu cred.

| pengu a răspuns:

Credeam candva (pentru ca mi se pare normal sa mai tinem cat de cat legatura)...si chiar am fost o perioada cu primul, amici, dar totul s-a facut scrum...ca deh
so, am ajuns la o vorba in care nu credeam: dupa prietenie merge iubire, invers nu...

| foxi a răspuns:

In mod sigur da!

| abcdefgh a răspuns:

Eu una nu am prieten. Dar cred ca da.Stiu ca cea mai buna prietena a mea s-a despartit de iubi ei si acum inca sunt prieteni si se inteleg foarte bine, desi ea are alt iubit.Parerea mea e ca,,, conteaza si de firea acelor persoane.

| lya18 a răspuns:

Da. daca te desparti din motive aparent banale

Dar totusi in timp ar putea sa mai iasa cate o scanteie, si să te impaci, nu? Viata e ciudata

| gabriella_1970 a răspuns:

Eu cred ca depinde si de persoana pe care ai iubit-o/placut-o. Daca despartirea are loc in conditii amiabile, da, se poate. Daca nu, ma indoiesc.

| nuamnuvreau a răspuns:

Da. Dar nu o sa il uiti niciodata asawinking

| den_4336 a răspuns:

Eu cred ca da, in cazul in care nu a fost un mare scandal inainte si i-ai spus cu frumosul ca s-a terminat, eu cred ca ai mai putea fi prietena.

| Kheeda a răspuns:

Eu am avut 2 relatii lungi si am ramas prietena cu aman2. si acum mai vb etc happy Nu mi se pare asa greu...acum depinde de gandirea fiecaruia, de personalitatea sa happy etc.

| amazoana_8358 a răspuns:

Salut! nu cred ca este posibil, fiecare cuvant sau gest iti va aduce aminte de ceva din timpul relatiei, chesti cu 'sa ramanem prieteni'merge doar in scenarii de film, deci in realitate nu este posibil, parerea m, ea!

| amazoana_8358 a răspuns:

Personal cred ca este imposibil, fiecare gest sau cuvant iti va aduce aminte de ceva din relatia avuta, chesti cu sa ramanem prieteni este doar scenariu de film.

| FunkySmile a răspuns:

Da. dar nu atat de apropiati deoarece mai pot exista sentimente... Bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Bineinteles. Eu cu unul din fostii mei prieten sunt foarrte buna prietena. Ne intalnim des si iesim impreuna la film si actualul meu prieten stie, si ne intelegem foarte bine, cateodata radem de cum am putut fi noi impreuma ca chiar nu eram ok deloc ca [,] cuplubig grin.

Deci da, dupa o despartire, daca a fost o relatie care n-a mers, da poti fi amic, si chiar cel mai bun prieten. Dar daca el a tinut la tine si tu, sau invers ma indoiesc de o posibila prietenie...

Bafta si sa fi iubita`!:*:*:*

| darii a răspuns:

Da, desigur. Si acea prietenie va fi foarte apropiata, pentru ca va cunoasteti foarte bine.

| BlondyBlue a răspuns:

In unele cazuri da. daca se termina cu bine.
dar daca sunteti certati.atunci, categoric nu.
deoarece dupa aia te vorbeste de rau pe la spate happy

| Sound_9139 a răspuns:

Eu unu nu pot! mereu am resentimente...

| ioana_7867 a răspuns:

Numai in cazul in care am fi despartiti din diferite circumstante, care nu tin de noi. Altfel eu nu cred. Pur si simplu, nu pot ramane prietena cu persoana pe care am iubit-o la un moment dat, si pentru care as fi facut totul.mai ales daca despartirea noastra a fost una dureroasa.Desigur, acest lucru tine si de motivele, cum zice Giully mai jos, din cauza carora v-ati despartit.

| may a răspuns:

Pai depinde dar cred ca da

| Florina_5380 a răspuns:

Desigur. daca v-ati despartit intr-un mod amical, puteti ramane prieteni.Eu una cu toti am ramas intr-o relatie destul de buna, de prietenie happy

| Adiiii a răspuns:

Da. puteti ramane chiar ft buni prietenitongue insa va fi destul de greu, deoarece ai avut anumite sentimentetonguesmug

| papushoi a răspuns:

sigur ca da dar in adancuu inimi vei simnti mult mai mult decat o simpla amicitie!