| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut dragoste cu prietenul meu, nu m-a durut deloc (fiind virgina ), doar când împingea el mai tare ma durea dar ma trăgeam nu continuam. Nu mi-a curs nici sânge, n-am avut nici durere. Tin sa menționez ca in copilărie, când eram de vreo 5-6 ani, un baiat mi-a introdus degetul in vagin adânc și tin mine ca nu am mai avut aer ( tot încerca sa ma f****, dar de fiecare data fugeam sau ceva, nu mai tin mine dacă s-a întâmplat altceva, doar de faza asta cu degetul imi amintesc ). Oare sa nu fi fost virgina? Dacă plec la ginecolog o sa mi spună dacă sunt sau nu? Și dacă e recent sau nu sunt virgina de mult?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca inca de atunci, din copilaria ta pielita HIMEN care acopera intrarea in vaginul ''pasaricii'' tale a fost rupta in urma acelor masturbari cu degetul si ca urmare tot atunci s-a produs... DEFLORAREA. Din acest motiv acum in timpul DEZVIRGINARII efective, fiindca a lipsit pielita himenala, NU a mai avut loc nici sangerarea care se poate produce doar in anumite situatii. Fiindca ''pasarica'' ta era deja DEFLORATA si de asemenea fiindca VAGINUL era deja partial si largit prin masturbarea cu degetul, dar cu toate acestea tu mai erai INCA VIRGINA. Virginitatea ta a disparut in momentul in care a fost introdus pentru prima data penisul in vagin, adica in timpul sexului de dezvirginare efectiva. In cazul tau NU a aparut durerea care de obicei se produce in timpul penetrari vaginului virgin, din simplul motiv ca vaginul tau era deja largit putin prin masturbare/''degetica'' si acest lucru a fost de folos fiindca drept urmare a facilitat o penetrare mult mai usor si fara durere. In cazul in care te vei prezenta la consultatia gimecologica, medicul ginecologic va putea constata vizual doar aspectul general si anume doar faptul ca lipseste himenul, insa NU va putea stabili sau preciza nici in CE MOD si nici in CE MOMENT a avut loc procesul de DEFLORARE si cu atat mai putin daca esti sau nu virgina fiindca nu poate stabili in ce mod a fost largit vaginul, prin masturbare....sau prin sex. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginarea s-a produs atunci cand ai fost penetrata de penisul iubitului tau. La varsta de 5-6 ani nu puteai fi dezvirginata odata cu introducerea degetului prietenului tau in vagin.

| Justme1997 a răspuns:

Virginitatea o pierzi cand faci sexprima oara. Ai făcut sex, nu mai ești. Nu este important himenul din moment ce se poate rupe in copilărie oricum sau poate fi elastic

| Necunoscut436 a răspuns:

Stai linistita la 5-6 ani nu ai fost dezvirginata