| ziggs a întrebat:

Maine iubita mea vrea sa se duca la un control ca sa vada daca e insarcinata sau nu,deoarece a fost violata si i-am spus ca vreau sa merg cu ea,ca sa fiu alaturi de ea, dar a spus ca nu ca vrea sa mearga singura, ca are nevoie sa fie singura cand merge acolo...cum sa o conving sa merg si eu cu ea spuneti-mi va rog?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Las-o sa faca cum vrea ea, e mai bine asa. eventual asteapt-o la iesire, s-ar putea ca atunci ajutorul tau sa fie binevenit.

7 răspunsuri:
| AdelixA a răspuns:

Las-o singura sa mearga.In urma,, actului''nebrut se simte murdara(din cartile citite de mine) si ceva de genu s-ar simti vinovata ca te-a tradat.Trebuie sa ai grija.In urma violurilor pacientu are traume serioase ce duse deseori la sinucideri.Aratai ca esti alaturi de ea iubeste ca si cum ai vedea pentru ultima data sincer ca sa-si dea seama ca are pentru ce sa traiasca o.o.

Răspuns utilizator avertizat
| Smileygirl23 a răspuns:

Nu o forta, accepta-i decizia, dar totusi arata-i mereu ca ii esti alaturi si ca oricand cu orice problema, poate apela la tine. Are nevoie de timp sa se accepte asa cum este, sa treaca peste, sa se regaseasca...

| asclepius a răspuns:

Pai ai putea sa o convingi cum zici cei de mai sus dar iti recomand sa ii dai o partida de box celui care a dezonorato ca sa zic asa smug

| IuliaRoxana a răspuns:

Mai bine o lasi singura.Nu e prea placut pentru ea sa mearga cu un barbat la control

| MicutulJonny a răspuns:

Pf...Aici e mai complicat, vezi tu astea sunt cazuri mai rare :
Daca ai incredere deplina in ea las`o sa mearga singura ( nu neaparat ca se duce sa te insele, si daca stii ca se descurca, etc), daca vrei sa o convingi, poarta o discutie serioasa cu ea, spune`i riscurile, spune`i ca o iubesti atat de mult incat ai vrea sa fii alaturi de ea in orice moment al vietii, mai ales intr`unul atat de important cum este acesta. oricum iti urez succes si sarbatori fericite

| Caludya a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii fii aproape.sa o sustii, sa-i ridici moralul.dar daca ea nu vrea sa mergi cu ea ..nu o face...respecta-i decizia si intelege-o...imi pare rau pentru ea