| anonim_4396 a întrebat:

Maine ma intalnesc cu un fost iubit, relatia noastra nu a fost una prea fericita fiind la sfarsitu verii si anul asta bagandu'se un fost iubit intre noi sad.
Nu stiu daca sa mai incerc sa fiu cu el, din moment ce nu exista comunicare prea multa thinking, adica din acest punct de vedere nu ne potrivim, de fapt nu prea au existat baieti in viata mea care sa preia initiativa in discutii.
Si mai e o problema, nu stiu daca il plac sau il iubesc frustrated.
Cand il vad ma topesc, daca se apropie de alta fata ma supar brusc, daca se joaca cu mine il resping desi vreau sa iau si eu parte [ si il resping fara sa imi dau seama ], si stiu 100 % ca as face orice sa ii fie bine si sa nu se atinga nimeni de el straight face, si cu toate astea cred ca imi place doar fizic.
Ce naiba sa fac maine, intalnire ca intre prieteni sau un nou inceput?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

E vorba ca tu iubesti omul care ai vrea sa fie in ideea ca daca ar fi asa ai vrea sa fiti o viata impreuna.

Si placi omul care este el cu adevarat pentru ca stii ca nu poti avea cu el relatia mult visata in lipsa incredere, sinceritatii si comunicarii.

Merita sa incerci sa il cunosti mai bine. Fara promisiuni, fara sperante. Dupa vezi ce e de facut. Da, in mare parte e doar ideea aia de atractie.

Intalniti-va ca doua persoane care ar vrea sa se cunoasca. Daca il stii de o vreme nu inseamna ca il cunosti cu adevarat. Vorbiti despre diverse chestii ca sa vedeti daca ganditi la fel. Daca e totul in regula incerci sa duci lucrurile mai departe. Daca vezi ca el nu vede o relatie la fel ca tine, te retragi. Totul tine de felul in care el se comporta cu tine. El este unitatea de masura. In functie de comportamentul lui iti dai seama cam ce loc ar trebui sa ocupe in viata ta.

6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ce dea teeeoriieeee.
Iesi si vezi ce iese, daca nu ies ochi e de bine, eu zic ca poti incerca inca odata. Atentie doar ca noi mai putem fi si razbunatori in unele situatii.
Spor!

| Nykwtza a răspuns:

Pt inceput vezi ce simte pentru tine! Vezi daca te place si el, ca nu cumva sa se bata joc de tine! Incearca sa fii cum estiacum, mai distanta si rece! El daca te iubeste si vrea cu adevarat sa reea relatia din nou, el iti va propune cu prima ocazie prietenie! Si oricum, Nu uita decide cu inima nu cu minteawinking
sper ca te-am ajutatwinking

| AɱαȥιɳɠʷᵒʷAɳιɱαTҽ a răspuns:

Intalneste`te cu el si vezi daca s`a schimbat daca va intelegeti mai bine daca simti ceva in jurul lui si daca crezi ca relatia va merge tongue

| ValyMha a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie decat ca la mine e vb de fete pe cand la tine e vb de baieti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza e ca eu stiu sigur ca vrea sa ne impacam, si depinde de mine iar " mine" asta nu stie ce sa faca laughing.

xoxo, didi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Melsi pentru ajutor.

xoxo, didi