| Blossomis a întrebat:

BUna TPU.Maine o sa ma intalnesc cu un baiat pe care il plac ff mult si pe mess m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, iar eu am acceptat.Maine vine de la munte.
Problema este ca nu stiu ce o sa vb afara pentru ca stim totul unul despre altul pentru ca vorbim prea mult pe mess si la telefon.Nu vreau sa ma sarut ca el de la prima intalnire, cum fac sa-i zic asta fara sa-l supar? Nu am avut multi prieteni si pot sa zic ca lucrul asta este" strain pentru mine". daca se apropie de mine, ce sa fac? sa il resping?

5 răspunsuri:
| Missdaydreaming a răspuns:

Daca se apropie de tine nu-l respinge pentru ca baietii se simt jigniti in astfel de situatii. Ii raspunzi la imbratisare, iar daca apare vorba de vreun sarut, inclini capul si ii dai un pupic pe obraz, eu zic ca sa fie multumit. happy Succes! Si. puteti vorbi despre orice iti vine, nu stiu, muzica, filme, seriale... ori povestiti si voi faze amuzante... chestii de genu astawinking

| Robby94 a răspuns:

Eu zic sa fii tu insati.Sa tii minte primul sarut si prima noapte nu se uita.Trebuie sa fii foarte atenta sa nu ii ranesti sentimentele si sa ii vorbesti usor si dragut.Incearca sa faci o impresie buna.Subiecte de conversatie sunt o gramada.Il poti intreba in primul rand de scoala, aratandui astfel ca te intereseaza educatia si cunostiintele, apoi de muzica, incercand sa identifici un artist/ o trupa pe care il/ o aveti in comun. Daca se apropie, ei bine, daca incearca sa te imbratiseze raspunde-i tandru, punandu-ti capul usor pe umarul lui, iar daca este vorba de un sarut, poti oricand sa ii raspunzi fara teama, sau il pupicesti pe obraz si ii zambesti afectuos. Sunt singura ca vei face o alegere buna >big grin

| MariaIoana a răspuns:

Pai, daca spui ca vb mult la tel si pe mess, inseamna ca aveti multe de povestit. Puteti sa povestiti acu despre excursia lui la munte, cum a fost, ce a facut... etc.
Daca nu vrei sa te saruti... e ok. Poti sa ii intorci discret obrazul, sau fruntea. happy si atunci el isi va da seama ca nu esti pregatita. Sau poate chiar vei vrea sa va sarutati happy Fi naturala si totul v'a decurge de la sine.
Bafta happy

| Emiily a răspuns:

Inkearca sa nu privesti inspre el foarte indragostita si cand nu vorbiti nimica...atunki se intampla lucruri din astea. poti sa te uiti la el mai mult cand vb. succes si stiu ca va fi greu

| alinutzu_6299 a răspuns:

Daca se apropie de tine cu intentia sa te sarute il inpingi usor si ii zici ca il placi mult dar nu esti pregatita sa il saruti dar la a doua intalnire poate(asa il vei face sa se gandeasca la tine il lasi sa fiarba) bft (off dragostea astalaughing )