| Blossomis a întrebat:

BUna TPU.Maine o sa ma intalnesc cu un baiat pe care il plac ff mult si pe mess m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, iar eu am acceptat.Maine vine de la munte.

Problema este ca nu stiu ce o sa vb afara pentru ca stim totul unul despre altul pentru ca vorbim prea mult pe mess si la telefon.Nu vreau sa ma sarut ca el de la prima intalnire, cum fac sa-i zic asta fara sa-l supar? Nu am avut multi prieteni si pot sa zic ca lucrul asta este" strain pentru mine". daca se apropie de mine, ce sa fac? sa il resping?

3 răspunsuri:
| R9kitty a răspuns:

Din moment ce ai acceptat sa fi cu el, sigur se asteapta sa il saruti. Daca nu vroiai asta, nu cred ca ar fi trebuit sa accepti. Daca incearca sa te sarute, poate ca o sa iti piara teama asta si o vei face pur si simplu. Depinde si ce varsta ai, si cum merge realtia voastra. Si despre vorbit... incearca sa vb despre ceva ce aveti in comun, muzica, filme, despre cum a fost a munte, etc.

Mult noroc si sper ca te-am ajutat:*

| LOVE_3743 a răspuns:

Intreaba-l daca te place, ce ii place in tine? Spune-i sa iti arate ceva de exemplu cum deseneaza o inima... Apoi deseneaza si tu una>>va puneti o dorinta si apoi learuncati de la balcon ambii in aceeasi minuta daca ajung ambele foi in acelasi moment va veti iubi mult timp!
Imi dai funda

| gigel68 a răspuns:

Improvizezi si lasi discutia sa curga. daca iti faci planuri nu o sa iasa bine. iar cand vrea sa te sarute introci capul intr-o parte si in loc de buze o sa dea de obraz. nu-l respingi, il corectezi. cand te conduce acasa, daca tine mana prea jos, nu i-o dai la o parte, o ridici mai sus. sau altele de genu. ai sa te descurci, nu te gandi prea mult la asta ca ai sa faci greseli si o sa iti strice buna dispozitie. lasa sa mearga normal, fara emotii, nu baga in seama greselile, ezitarile si totul o sa fie bine... inca ceva, nu te lauda.