| anonimahelp a întrebat:

Mama iubitului(el 26ani),(eu 22)ma uraste, mi-a furat inelul, a tipat la mine in ultimul hal, mi-a interzis sa mai vin la ei in casa si baga cearta in relatia noastra! Cred ca toti ati avut de a face cu o asa vrajitoaresad
Cum a inceput... suntem impreuna de o jumatate de an, totul bine si frumos! Asa femeie lingusitoare nu am mai vazut... dorm la ei zi de zi, pana acum m-a placut maxim dar s-a intamplat sa ne auda facand sex, i-a scris o data, a doua oara si poate a treia oara sa nu mai fim asa galagiosi! Ok am inteles, dam tv-ul la maxim si dintr-o data auzim țipete, groaznic! Desi suntem la etaj iar ea jos tot a auzit, el merge la dus iar eu raman in camera, intra fara sa bata la usa (am fost goala).
A tipat in ultimul hal. Ziceam ca imi pare rau si tipa foarte tare sa nu mai imi auda vocea vreodata, sa imi fie rusine. Putea sa imi zica normal nu sa țipe! Iubitul meu iese de la dus se cearta cu ea, tipa, am crezut ca se lasa cu bataie si a luat totul de la ea si i-a zis ca se muta! Merg la dus, las inelul pe chiuveta si il uit, i-am zis sa-l ia el... dupa o ora n-a mai fost! Era foarte scump. Maine mi-a comandat altul dar ieri observ ca dulapul in care imi tin hainele e gol. Mama lui a luat toate umerasele! Desi stia ca acolo imi tineam eu hainele si le-a pus in dulapul lui. Am plans si am plecat acasa... El a venit sa ma ia inapoi ca cica nu era cu intentie (doar curatenie) ok azi observ ca din camera lui e zgariata poza cu noi doi dar doar fața mea e toată cu linii. Am început sa plâng pentru ca iubitul mi-a zis ca sunt paranoia și ca nimeni nu ar fi zgariat poza (mama lui sau sora) dar 1000% e! Toata fața mea e cu lama și a lui nu, deci cum se poate?
Ea a auzit cearta, cand am coborat a tipat la mine ca cum indraznesc sa zic ca ea sau fiica-sa sa faca asa ceva, ca o fac hoata cu inelul? Ii arat poza si zice ca daca ea face asa ceva ar zicehappy ce femeie scarboasa! Nu trebuie sa ma placa dar daca fiul ei e fericit cu mine si are 27 neimpliniti face in 2 luni tu ca mama trebuie sa faci asa ceva cu iubita lui? Cu care te-ai imprietenit... el imi ia apararea, o face in fel si chip ca deja exagereaza... tatal lui niciodata nu mi-a zis nimic.
Eu nu ma despart doar ca ea ma uraste fara sa fi facut vreodata ceva! El e cel mai bun om pe care l-am intalnit dormim de 6 luni zilnic impreuna, ma duce zilnic in oras, m-a dus in Paris saptamana trecuta si o saptamana in Spania. E cel mai iubitor om posibil dar nu mai fac fața cu femeia asta. Nici nu o mai salut.
Pana cumpara o casa, pana ia credit e insuportabila... și da vreau sa ma răzbun pe ea! Nu merit sa facă așa ceva cu mine. Am fost prea politicoasa! Pt deranj am zis ca îmi pare rău! Cine a citit tot va rog sfătuiți-ma!
Ce pot sa-i fac?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mutați-vă împreună în altă chirie departe de aia și gata

| Sofer a răspuns:

Mutațiva singuri.

| nicu991 a răspuns:

Awww, ti-ai găsit un sugar daddy care te ține in puf și n-o suporți pe mă-sa. Tu cu ce contribui in relație in afară de desfăcut cracii? Ca din ce relatezi ăla te ține la el in casă, cheltuie cu tine, te plimbă pe nu știu unde și tot biata de tine ești revoltată și ai pretenția să cumpere casă ca să scapi de mă-sa. Gold digger 100%

| anonimahelp explică (pentru nicu991):

Yes chiar așa e happy Sunt tinuta in puf primesc tot si nu suport sa mi se zica ceva happy desfacand cracii ne satisfacem placeriile si Asta zilnic! Who cares? tristule Te bagi ca musca in ****

| anonimahelp explică (pentru nicu991):

Iar din ce scrii tu e clar ca esti un sarac care ar Face la fel Cu iubita fiului tau? dar na ce sa zic despre taranii fara Educatie care dau comentarii inutile si stau pe TPU:))) e clar ca n-ai viața. eu da :) prea frumoasa și de ce sa nu Tin la un asa iubit daca doar ma-sa e problema Serious? awww Pa saracule

| mdc98 a răspuns:

Mutati-va singuri si gata, el trebuie sa ii dea o lectie mamei lui, ma mir ca o mai suporta. Asa ceva nu se face. Crede-ma ca doar ea va avea de sfarsit intr-un final, si oricum, karma nu uita.

| anonimahelp explică (pentru mdc98):

Da asa Este! Multimesc pentru intelegere!

| Stochel a răspuns:

Poate daca o sa-i faci un nepotul său o nepoată se mai imbuneaza dar cel m ai bine până la momentul respectiv si pana o sa te muți de la ea incearca pe cat posibil sa o eviți si dupa ce te muti numai ai ce sa vb cu ea mult succes

| anonimahelp explică (pentru Stochel):

Da mulumesc pentru intelegere! Asa procedeaza un om inteligent?

| EmirKadir97 a răspuns:

O ideea ar fi sa va mutați in chirie. Daca iubitul tau ține la tine sau e conștient mama lui chiar baga ceartă din nimic atunci nu vad ce de s-ar opune. Va descurcati voi doi impreuna. Si inca ceva, daca stai cu o asa persoana in casă cum mai am chef de sex?

| anonimahelp explică (pentru EmirKadir97):

Multimesc chiar aveam nevoia sa ma simt inteleasa!
Crede-ma ca nu-i usor si nu am chef de nimic.
Dar nu inteleg cum sa tratezi o persoana asa cand e iubita fiului tau... Ma Sperie cum urla la mine

| Catalina236 a răspuns:

Eu te-aș sfătui sa o iei la o conversație ca între două femei mature sa ii explici situația dintre tine și copilul ei, nu are rost sa te razbuni pentru ca o sa fi-e mai rău mai treci și tu peste unele lucruri chiar dacă te deranjează?