| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea e țigancă și tata român, iar mama vrea să îi aduc țigan acasă, pe tata nu îl intereseză ce este, doar să fie frumos și să îl ducă capul acolo cât de cât, să aibă școala vieții, însă mama vrea cu orice preț țigan, după părerea ei un țigan iubește de 1000 de ori mai mult și mai sincer ca un român, și da, știu asta, daaaaarrr, eu m-am îndrăgostit de un băiat care nu cred că e nici pe sfert țigan laughing) asta este problema, eu țin mult la mama, dar îl iubesc mult și pe el și nu știu ce să mă fac. De 2 ani încerc să îl las și nu pot, e prea dulce băiatul ăsta și nu s-a întâmplat nimic între noi chiar dacă a trecut atâta timp, nu e genul ăla de băiat care să profite sau ceva, însă nu știu ce să mă fac cu mama, ea vrea cu orice preț țigan! Nu știe de el și nici nu cred că aș putea să îi spun, ar face urât și ar țipa la el! Mamei mele îi place de unul care e jumate țigan, dar mie nu îmi place de băiatul ăla, el spune că mă place și uneori mă jignește în glumă gen "vaco" wtf. Mie nu îmi place deloc de ăla, mie îmi place de românul meu, dar nu vreau nici să o supăr pe mama, cred că cel mai bine este să îl las? Chiar dacă îl iubesc mult de tot.

Răspuns Câştigător
| Uvox a răspuns:

Asemena alegeri tu trebuie sa la faci, nu mama ta, nu tatăl tau. Este viata ta, sunt sentimentele tale, viitorul tau.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai peste 18 ani nu inteleg de ce te intereseaza ce spune mama ta, vezi de un loc de munca si fa-ti o familie cu el, tatal tau are ceva mai multi neuroni in cap, maicata are prejudecati false, traume din trecut

| Violleta2022 a răspuns:

La tigani se cumpara fetele din cate stiu eu.
Asadar, pune-o pe maica-ta sa-ti caute unul frumos si cu bani multi, macar sa iasa ceva de pe urma maritisului asta, ca dragostea vine oricum, daca vine cu tiganul la pachet.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

La țiganii din șatră se cumpără fetele, familia mamei mele nici nu ascultă manele, sunt țigani romanizați, altfel nu îl lua pe tata care oricum era sarac, nu avea deloc bani și mai era și român laughing) nu e vorba de asta, dar mama zice că românii sunt reci, la fel ca tata, că ea nu a mai simțit iubire din partea lui după câțiva ani și nu vrea să pățesc la fel, că românii își lasă soțiile, dar un țigan chiar dacă o înșeală mereu, nu își lasă nevasta pentru alta, astea sunt principiile ei.winking si nu e vorba de maritis aici, mama s-a maritat la 27 de ani, iar pe mine m-a facut la 31... la mine e vorba de o relatie adolescentina, care, poate peste cativa ani se va transforma si in maritis, dar nu acum. Nu mai bagati toti tiganii in aceeasi oala, nu e chiar asa cum vedeti voi in filme gen Regina sau Inima de tigan, aia sunt ursari... pe mama nu o intereseaza sa aiba bani, baiatul ala pe care il admira ea pentru ca e frumusel si il stie de cand era mic, dar eu nu il suport nu are decat un apartament cu 2 camere in care sta cu bunicii si cu mama lui, la fel si baiatul pe care il plac eu, nu m au atras niciodata baietii bogati, nu imi pasa de situatia materiala. Nu toti tiganii sunt la fel, majoritatea da, dar nu toti!winking

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu de unde sa fii stiu ca, tu esti o tigancusa mai speciala, nu ca majoritatea?

In fine, ce rost are sa pui intrebarea acum, ca oricum esti adolescenta si nu conteaza cu cine vorbesti acum, ca s-ar putea sa nu iasa nimic pe viitor.
Nu crezi ca iti faci griji si creezi probleme inutil?

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Am ras cu 2 rânduri de lacrimi laughing))
Cică aia sunt ursari laughing)))
Of-of-of, Vorbeste cu mama ta si si spune-i ca tu il iubesti pe romanul tau, ca nu vrei sa te măriți acum, ca tipul ala țigan nu te respectă

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Stau langa tigani albi. Se iubesc enorm, in special cu pumnii si picioarele laughing. In zilele de sarbatoare si cu toporisca.

Mama ta ar fi vrut un tigan, dar a dat din greseala de taica-tu. Acum vrea sa isi implineasca fantezia prin tine.

Mi se pare oribil. Tie trebuie sa-ti placa, tu iti petreci timpul cu omul ala, tu te culci cu el, nu mama ta. Mama ta traieste pe alta lume.

,, românii își lasă soțiile, dar un țigan chiar dacă o înșeală mereu, nu își lasă nevasta pentru alta, astea sunt principiile ei''
A lasat-o in momentul in care s-a dus cu alta. Si mai bine o lasi naibii decat s-o abuzezi emotional in felul asta, ce femeie cu respect de sine accepta sa fie tratata asa?

In orice cuplu dispar sentimentele dupa cativa ani, se instaleaza rutina, e normal.

Daca te gandesti sa-l lasi ca asa vrea mama ta, poate nu-l iubesti atat de mult.

| xerxes1 a răspuns:

Fa ce iti dicteaza inima.
Parintii vad "binele "prin prisma experientelor pe care le-au avut.
Fetele cumva copiaza elemente din viata mamei.Cu roman s-a maritat mama ta cu roman o sa te mariti si tu.
In dragoste functioneaza totul sau nimic, asa ca sa nu accepti niciodata jumatati de masura.

| Necunoscut112 a răspuns:

Cum să iubească ţiganii mai mult? Nu, draga mea ce complet eronat. Când înseli pe cineva, asa cum fac ţiganii, nu iubesti si punct. Nu există să ti-o tragi cu altcineva când iubeşti. Asadar ţiganii nu iubesc, e doar gura de ei. Te duc cu vorba cu vorbe siropoase auzite din manele, de îţi vine să vomiţi de greaţă. Ţiganii sunt perverşi, mincinoşi, sunt cu ochii doar după interese. Şi tu, care n-ai avut o relaţie serioasă, încă nu ştii că să fii înşelat e cel mai dureros lucru. Ai impresia că dacă nu te lasă, poate să umble cât vrea. Pai draga mea, tiganii nu îşi lasă sotiile din cauza tradiţiei si pentru a se folosi de ele, nu din prea multă iubire.

| elaventurero a răspuns:

Asculta ți doar inima ta. De la o vârstă trebuie sa iei singura decizii.

| Annabella9719 a răspuns:

Daca ea spune ca doar un tigan poate iubi de ce s-a mai maritat cu un romana si te-a facut si pe tine? E viata ta! Faci ce alegeri vrei.O sa fie nervoasa, suparata? Probabil da.Dar hei e secolul 21 si iti alegi ce partener vrei tu sa ai! Nu mai suntem acum sute de ani cand relatiile si casatoriile erau aranjate.

| mayaxhh a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu cred ca ar trebui sa se bage mama ta sau tatal tau in relatiile tale sentimentale. Vorbeste cu ea..ar trebui sa te inteleaga fiindca si tatal tau este roman si stie cum e sa iubesti.winking