| buburuzamiraculoasa01 a întrebat:

Masturbarea duce la dezvirginare? e adevarat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea se pierde doar in momentul in care in vagin este introdus un penis real/adevarat al unui baiat/barbat si acest lucru se produce in momentul intretinerii primului contact sexual real cel denumit sex de dezvirginare. Dezvrginarea nu se produce in cazul introducerii degetului, sau a altor obiecte cum ar fi de exemplu un penis artificial. Printr-o masturbare neatenta sau prin folosirea unor obiecte sau jucarii sexuale supradimenonate se poate leza, deteriora sau rupe pielita care formeaza himenul si sa se produca asa numita "deflorarea" care insa este de fapt cu totul altceva. In consecinta te poti masturba fara teama/ingrijorare fiindca vei ramane virgina in continuare. Spor la lucru si multa sanatate!

| daywalker23 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Orice obiect introdus in vagin te poate dezvergina, dezverginarea nu se poate face doar cu un penis real! ( poti sa bagi mana pana la cot si dupa il astepti pe unu sa sina sa te dezvergineze cu un penis real rolling on the floor))rolling on the floor) Nu)

| alexandru0sorin a răspuns (pentru daywalker23):

Man tu niici macar nu ai citit tot cea zis corbulalbrosu dar ace sa zic te felicit pentru cat esti de dezinformat sa stii ca dezvirginarea si deflorarea nu sunt acelasi lucru

| corbulalbrosu a răspuns (pentru daywalker23):

Dragul meu daywalker23, din cauza crasei lipse de informare si de minime cunostinte medicale, in mintea ta exista aceeasi nebuloasa/confuzie ca si in mintea oricarui ageamiu care nu reuseste sa discearna intre 2 notiuni complet diferite precum DEZVIRGINAREA si DEFLORAREA. Mintea ta nu are acea minima capacitatea de a discerne si a analiza 2 procese diferite fiindca lipsesc informatia si cunostintele necesare, in caz contrar probabil ai fi reusit sa intelegi/sa stii ca; VIRGINITATEA reprezinta un CONCEPT (adica O NOTIUNE pentru a intelege si tu sensul cuvantului) care este de natura psihico mentala deci ceva IMATERIAL, un lucru ce nu poate fi vizualizat, palpat, atins sau prezentat. Din acest motiv dupa producerea dezvirginarii, in vagin nu ramane/nu se lasa absolut nicio urma care sa poata confirma/sustine patrunderea penisului si producerea dezvirginarii. In schimb DEFLORAREA este de natura FIZICA deci poate fi vizualizat dintr-un simplu motiv si anume, fiindca reprezinta o anumita stare care este MATERIALA si din acest motiv poate fi observat, vazut, palpat. DEFLORAREA lasa o urma deoarece se produce in urma lezarii, deteriorarii sau a ruperii complete a unei pielite (materiale) care acopera partial intrarea in vagin si este denumita HIMEN. Pentru a nu gresi si alta data si inainte de a mai incepe sa razi si alta data ca un imbecil cretin, informeaza-te, citeste si invata pentru a intelege diferenta dintre cele doua notiuni complet diferite denumite DEZVIRGINARE si DEFLORARE. Din pacate exista mult prea multi inculti chiar daca informatia corecta este la indemana oricui, la DOAR...un clic distanta. NO COMMENT sad

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Total fals. Cel mult te poți deflora.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| daywalker23 a răspuns:

Nu neaparat, depinde cum o faciwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Escopăr a răspuns:

Dacă ești femeie și îți bagi ditamai castravetile, atunci da.
Te-ai dezvirginat vegetarian style.

| buburuzamiraculoasa01 explică:

E ok, multumesc tuturor pentru raspunsuri!