| Anoniu a întrebat:

Masturbarea poate accelera venirea menstruatiei? M-am masturbat si dupa am observat cateva picaturi de sange.

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai fost prea agresiva. amsturbarea nu are legatura cu menstruatia in schimb masturbarea creste IQ-ul, te face mai istet

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu e dovedit stiintific asta man, eu sunt la curent cu stiinta

| Seba2013 a răspuns (pentru RAY):

Vorbeste si el la gluma, poate.
Este demonstrat ca masturbarea scade IQ-ul, pentru ca afecteaza cortexul prefontal.
Instinctele nu are treaba cu cortexul prefrontal, ele se gasesc in sistemul limic.
Aceste lupta intre SISTEMUL LIMBIC si CORTEXUL PREFRONTAL, poate sa afecteze omul....il face sa actioneze fara judecata si sa fie impulsiv.
Daca vrei sursa pot sa o caut, stiu ca am citit, dar acuma nu ma pun sa pierd timpul, dar daca ceri, promit ca ti-o dau.

| Seba2013 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Da ma, masturbarea te face presedinte-
Daca ramai la nivel de instincte, te asigur eu ca nu mai evoluezi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inceperea menstruatiei este un proces de natura hormonala care nu poate fi accelarat, provocat sau intarziat de masturbare sau de sex. Singura explicatia logica in cazul tau se poate reduce la faptul ca exista posibilitatea ca tu sa te fi masturbat cu putin timp inainte de inceperea menstruatiei.

| Oana92 a răspuns:

Nu, masturbarea nu are treaba cu menstruatia. Esti virgina? Daca ti-ai introdus degetul in vagin e posibil sa iti fi rupt himenul.

| SkyRed a răspuns:

Cred ca te-ai dezviriginat singură.

| Anoniu explică (pentru SkyRed):

Nu eram virgina.

| zuzi12 a răspuns:

Daca te-ai masturbat pentru prima data si daca ai introdus vre un obiect strain in vagin sau daca ai introdus degetele adanc exista probabilitatea sa iti fi rupt himenul.
Evenual vb cu mama ta.

| danielbota a răspuns:

Nu te mai masturba cu cutitul happy