| laurentiu80 a întrebat:

De ceva vreme am usturimi la urinare si urinari dese. Dupa ce urinez am observat si cateva picaturi de sange de culoare deschisa. Despre ce poate fi vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Ai racit si ai o Cistita! Este i infectie a tractului urinar care se manifesta prin urinari scurte si dese, usturime la urinare, in ultima etapa sange in urina. Pentru astfel de situatie este bun Ciprinol special pentru asa ceva Ciprinol 500Mg faci trataemnt in cazul tau cu 2 flacoane iei 1 pastila la 12 ore! si bei multe lichide, eviti sarea si condimentatul! Eviti sucurile, berea, alcoolul in general si tot ceea ce e acidulat. Apa si Ceai atat! Aceeasi problema am avut-o si eu, intai urinari scurte si dese apoi usturimea si sangerarea. mult Succes. Apropo daca dupa 2 zile de la administratrea pastilelor ce ti-am dat nu iti revii te duci la medic. Dar iti spun ca va trece intr-o zi o sa fii ok!

| laurentiu80 explică (pentru Azµre):

Ai avut dreptate cistita + prostatita, in urma unui ecograf la urolog. numai ca mi-a dat antibiotice pe 3 saptamana.

| Azµre a răspuns (pentru laurentiu80):

Multumesc happy si insanatosire grabnica!

9 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Posibil sa ai ceva la rinichi.mergi la medic

| Leocerba a răspuns:

Ia-te de mana si mergi, frate, la doctor!

| rutanklan a răspuns:

Nu te speria, e doar Sifilis sau SIDA.

| zahy a răspuns:

Daca ai usturimi cand te urinezi asa de mari incat tise taie urina sa zic asa te ti in timpul urinari si aproape ca te ingenuncheaza. si te ustura undeva pe langa apendicita. sfatu meu du-te la medic. Daca deja iti ese si singe este unpic cam nasol, nu te speria nu mori.

| ραяαмσяє a răspuns:

Bună.
S-ar putea să fie de la apendicită. Sfatul meu este să faci o vizită la medic, e mult mai bine decât să ne dăm noi cu părerea happy. Succes!

| zahy a răspuns (pentru ραяαмσяє):

Nici vorba apendicita. are o bola de vizica urinara. probabil va fi operat daca deja ii iese sange. a trecut ceva timp pana sa ajunga in statiu sa ii iasa sange.

| BoXiMaN a răspuns:

Si mie mi-s-a intamplat la fel acum cati-va ani si am avut pietre la rinichi... nu a foste nevoie de operati sau altceva doar niste medicamente si mi-au introdus o substanta prin vezica urinara...