| calibrul105 a întrebat:

Masturbarea "regulata" poate mari sau micsora durata actului sexual?

Răspuns Câştigător
| HaHaGirl a răspuns:

Da poate micsora placerea sau poate sa no ai deloc pentru ca cu timpu' tu te satisfaci sangur/a si atunci cand o faci cu adevarat poti ajunge ca ea/el sa nu te mai satisfaca. good luck:*

| Danysan a răspuns (pentru HaHaGirl):

Surioara happy. Vezi ca daca se masturbeza o sa tina mai mult laughing).

| HaHaGirl a răspuns (pentru Danysan):

Haha fratello destept mai esti..ai incercat cumva si nu stiam eu ...citeste mai mult despre sex nu pune doar in practica... dupa aia mai vb..sau vb direct cu LaLa care stii doar ca e experta :* iti zice tot ce vrei sa stii

| Danysan a răspuns (pentru HaHaGirl):

laughing)-Sunt,ce ai cu mine :-p!-nu stiam ca ai fost intr-o alta Viata si baiat sa vezi cum ne simtim noi -:-p.

| HaHaGirl a răspuns (pentru Danysan):

Nu n-am fost dar exista si au existat muuuuulti baieti care imi povesteau/povestesc din prostie lucruri din astea si imi place sa citesc mult asa ca citesc si art. despre asta...numai la prostii te gandesti..pervesrsule:*pup

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

La baieti poate cauza si disfunctionalitati erectile: nu ti se mai scoala, sau moare la intrare, si poate cauza si ejaculare precoce.
Este periculoasa mai ales in perioada adolescentei, ducand mai ales la scaderea respectului de sine si la dificultati de comunicare si incadrare in colectiv/societate.

| Jony123 a răspuns:

O mareste dar reduce din placere + ca poate deveni o patima datorita faptului ca masturbarea excesiva duce la dependenta si depresie. Ai grija!

| maradi3 a răspuns:

Pai daca mergi"gata masturbat"la una, actul va fi ceva mai mare! In timp insa, e recomandat sa te"masturbeze"partenera...si invers! happy Bafta

| darrio2007 a răspuns:

Mareste durata si micsoreaza materia cenusie de la mansarda.La creier.

| Danysan a răspuns:

Mareste durata dar scade placerea pentru ca devine o obisnuinta :-p!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Micsoreaza sau anihileazadurata actului sexual.Atentie:creaza dependenta. Poate fi considerata o boala psihica.Nu recomand o asemenea practica.

| irrumator30 a răspuns:

Parerea mea e ca te poate ajuta sa ti-o maresti, pentru ca tu masturbandu-te nu faci altceva decat sa te antrenezi sa ai un o partida sex mai indelungata. Prin masturbare reusesti sa iti cunosti limitele, si de fiecare sa ti le depasesti. O data pe zi merge, dar mai des duce la scurtare.

| elenna01 a răspuns:

Masturbarea "regulata" poate mari sau micsora durata prostiei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru elenna01):

Cred ca singura proasta de aici esti tu, si nu vreau sa te jignesc, am folosit exact acelasi termen care l-ai folosit si tu.
Asta e o intrebare serioasa.sau crezi ca iubitul tau face sex cu tine inainte sa stie ce inseamna erectie, masturbare, controlul ejacularii?
Se vede pe fata ta ca nu ai mai mult de 12 ani si habar nu ai nimic despre categoria asta, asa ca mai bine decat sa dai un raspuns in bataie de joc taci in prostia ta.