| darkelf45 a întrebat:

Masturbarea duce la afectarea actului sexual?

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Da când faci sex apare ejacularea prea rapidă!

| ascovit a răspuns:

Daca esti baiat si te masturbezi foarte des afecteaza negativ as putea spune viata sexuala in relatie de cuplu, pentru ca poate duce la ejaculare precoce. Oricum, la masturbare atata timp cat nu se intrece masura, este si normal sa afecteze actul sexual, dar in bine, caci masturbarea este o metoda de autocunoastere, si astfel stii foarte bine ceea ce te excita.

O zi buna!

| Psihoyounger a răspuns:

Nu. Dar dacă abuzezi, s-ar putea să te trezeşti că nu se "trezeşte".

| Lollipopy a răspuns:

Cu siguranta nubig grin i guessthinking rolling on the floor)

| cristinaxt a răspuns:

Mai sincer consider ca oarecum da
in sesul ca iti oferi tu placere si stii exact cum sa faci sa fie maxima, iar cand o vei face acolo deja nu esti numai tu si nu va fi atat de perfect deci iti va afecta oarecum psihicul pentru ca nu vei vrea tot timpul perfect cu esti obisnuit

| sugemeo a răspuns:

Nu prea am inteles la ce te-ai referit dar o vad din 2 puncte
1 dal te masturbezi cand ai sa faci sex o sa durezi mai mult
2 daca il faci ininte de sex durezi mai putin
dar masturbarea nu-ti afecteza cu nimic sexul
din contra il stimulezi