| anonim_4396 a întrebat:

Mentionez ca acest mesaj este scris de catre o fata:
"Acum 3 luni am facut-o cu un baiat de maimulte ori luam anticonceptionale nu si-a dat drumu niciodata in mine, am terminat pastilele si mi-a venit ciclul, mie mai mereu imi intarzie, ultima oara a fost atunci cand am terminat pastilele, in aceasta dupa amiaza am vomitat si am avut frisoane, maine o sa fac un test de sarcina, dar nu stiu oare sunt insarcinata? sunt foarte ingrijoarata.

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă ultimul contact sexual NEPROTEJAT a fost în urmă cu 3 luni, nu are de ce să se îngrijoreze.
În plus, atunci când se instalează o sarcină, menstruația nu mai apare, iar simptomele își fac simțită prezența după 2-3 săptămâni, nu după 3 luni.
Baftă!

| bogdaniftimie a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Pai de 3 luni nu mi-a mai venit, de atunci cand am terminat pastilele, ce pot sa am?

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru bogdaniftimie):

Dacă nu ai avut contact sexual neprotejat după ce ai terminat pastilele, nu poate fi vorba de o sarcină, însă poate fi vorba de chisturi ovariene sau o răceală mai gravă/mai puțin gravă.
Trebuie să mergi la medicul ginecolog care ți-a prescris pastilele pentru consult.

| bogdaniftimie a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Am inteles, deci esti sigura ca nu poate fi vorba de o sarcina? Nu am mai avut nici un contact sexual de cand am terminat pastilelel, iar cand am terminat mi-a venit.

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru bogdaniftimie):

Bineînțeles că nu ai cum să fii însărcinată.
Vorbim despre perioada menstruală în care se elimină endometrul.
Stai fără griji!

| bogdaniftimie a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Iti multumesc, maine o sa aflu cu siguranta, o sa ma duc sa fac un test de sarcina.

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru bogdaniftimie):

Nu ai pentru ce!
Poți face testul de sarcină pentru liniștea ta, dar vei vedea că rezutatul este negativ.

| bogdaniftimie a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Sper din toata inima mea.

8 răspunsuri:
| bogdyi a răspuns:

Sa stii ca daca doar dupa ce ai terminat pastilele atunci e altceva daca se intampla foarte des intereseaza-te