| Eu18 a întrebat:

Merg la sala si la fitness vin cateva fete care imi plac. Eu sunt putin mai timid si nu stiu ce as putea zicesad

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

La lauzi forma fizica la care au ajuns! Spui ca sunt foarte slabe! Este o fraza care se bucura oricine cand o aude! (mai ales daca nu este asa!).Le ceri sfaturi ca sa faci tu acelasi lucru si sa ajungi si tu intr-o forma fizica de invidiat ca a lor!

| andra_5121 a răspuns:

Bautura nu te ajuta sa treci peste timiditate? bea putin si dupa aia invit o la un suc, fii indraznet. fundita?batting eyelashes

| ruxyrusu a răspuns:

Mai intai,hotarast-te pe care o placi mai mult,iar apoi intra in vorba cu ea, sau pur si simplu salut-o. poti foarte bine sa faci exercitii cand sunt ele sau respectiva prin imprejurimi, complimenteaza-le sau poti sa-i /sa le spui asa: sunt un baiat mai timid si nu stiu cum sa ma comport cu o fata pe care o plac.mi-ai putea da sfaturi? asta merge la fix.dar cel mai important e sa fi tu insuti si sa le respecti pe acele fete.

| lavi_3436 a răspuns:

Icearca sa fi degajat le va atrage. intra in vorba fi indraznet si spune-le buna ce faceti fetelor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

big grin aici as putea sa-ti recomand cartea Cum sa ne eliberam de frica de ceilalti, distribuita de Gazeta sporturilor, din colectia Psihologie practica, cred ca o vei gasi si in librarii. Te ajuta foarte mult si poate vei scapa de timiditate.
In fond, incearca sa intaresti increderea in tine. Poti intra cu ele in vorba pentru a va cunoaste mai bine. Lasa deoparte timiditatea, nu iti va taia nimeni gatul...iar daca roresti, nu te mai gandi si roseata va disparea de la sine.