| Marijuana187 a întrebat:

Merg relatiile de la distanta? Prietena mea e mai mare decat mine cu o clasa, iar noi suntem in scoli diferite. ce ziceti va merge o relatie de asta? Nu stiu ce sa fac, nu prea m-am mai intalnit cu ea demult din cauza timpului.amun2 nu avem timp pentru noisad
Ne-am sarutat de multe ori si ne iubim mult.Ma puteti ajuta cu vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Stiu ca se spune ca relatiile la distanta nu tin prea multa vreme... dar depinde de fiecare caz si de intensitatea sentimentului. daca va iubiti mult asa cum spui tu inseamna ca aceasta relatie ( care desigur trebuie sa fie intretinuta de convorbiri ceea ce inseamna ca va trebui sa va gasiti timp sa va vedeti sau macar sa vorbiti ) nu va disparea prea curand. ai grija insa in cazul in care nu mai luati legatura deloc s-ar putea sa inceapa sa va placa de alte persoane si sa uitati de ce ati avut impreuna. ceea ce zic eu este ca cel mai bine ar fi sa nu va incredeti in ce zice lumea si sa incercati pe cat posibil sa pastrati legatura( indiferent daca este prin telefon, mesaje sau chiar fata in fata). orice relatie ( fie ca e la distanta sau nu ) trebuie pastrata prin comunicare, iar daca nu o folositi acum, mai tarziu o sa va para rau si o sa regretati. asa ca mai bine profitati de alea cateva minute de timp liber si keep in touch.winking

4 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Pai da, de ce nu? Daca va iubiti cu adevarat, nu conteaza distanta care va separa. =)

| Deni7 a răspuns:

Trebuie sa va iubiti foarte mult si sa aveti incredere unul in altul, sa nu va mintiti, altfel relatia nu va merge.Relatia mea la distanta nu a mers.sad

| Zuppie a răspuns:

Lasa metinu' si fa-ti timp pentru ea.
Glumesc, pei daca voi chiar aveti o relatie asa de stransa si va placeti asa de mult, eu zic ca da, merg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai normal o sa se desparta de tine dar mai intai dai tu papuci big grin