| AliyaIn2 a întrebat:

Am o relatie la distanta de mult timp cu cineva iar de doua luni am intalnit un tip super, care nu de mult a trecut printr-un divort! Am fost sincera cu el si i-am spus tot adevarul despre mine, ne vedem, ne iubim, dar cand nu suntem impreuna uneori e gelos si parca nici nu ma baga in seama... Am inceput sa tin la el si nu stiu ce sa cred sad ( daca relatia dintre noi ar merge as continua cu el ) Cine imi poate da un sfat?

Răspuns Câştigător
| plasticsmile a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el scurt si la obiect daca doreste sa aiba o relatie cu tine sau nu, ca sa ai si tu habar ce isi doreste el de fapt si sa stii si tu ce sa faci pe viitor thinking ca pana la urma nu este singurul baiat si nu trebuie sa il bati la cap cu mesaje ca el o sa traiasca cu impresia ca esti mort dupa el si ca nu o sa te piarda niciodata

3 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Tie nu iti garanteaza nimeni ca relatia aceea la distanta pe care zici ca o ai va avea si un viitor foarte bine poate sa te insele fara ca tu sa stii...iar despre aceasta relatie dovedeste i ca nu are de ce anume sa fie gelos, intalniti va mai des vorbiti mai mult ca sa dispara aceste urme de gelozie

| AliyaIn2 explică (pentru plasticsmile):

Bun raspuns! Multumesc! Dar ce fac cand ii trimit mesaje si nu raspunde? Mi se pare ca trag de el sad si sunt insistenta ...Cred ca il voi lasa in pace pentru ca nu da prea mute semne ca ar fi interesat.

| AliyaIn2 explică (pentru plasticsmile):

Multumesc! Voi incerca!

| plasticsmile a răspuns (pentru AliyaIn2):

Incearca sa vorbesti cu el scurt si la obiect daca doreste sa aiba o relatie cu tine sau nu, ca sa ai si tu habar ce isi doreste el de fapt si sa stii si tu ce sa faci pe viitor thinking ca pana la urma nu este singurul baiat si nu trebuie sa il bati la cap cu mesaje ca el o sa traiasca cu impresia ca esti mort dupa el si ca nu o sa te piarda niciodata