| anonim_4396 a întrebat:

E un baiat la scoala mai mare cu un an si imi place foarte mult.Ma puteti ajuta cu un sfat ca si lui sa ii placa de mine?

2 răspunsuri:
| asdgfhresry a răspuns:

Da impresia ca iti place de el, dar nu te da in spectacol. Vezi daca te priveste in continuu atunci cand tu nu esti atenta. Adica te uiti cu coada ochiului la el, sa vezi daca te priveste intens. Daca da, inseamna ca e interesat de tine. Daca el chiar nu te place inseamna ca nu poti face nimic. Sincer, nu il poti obliga. Vorbeste cu el pe mess, glumeste cu el, fa-l sa se simta bine in preajma ta.

| dgvfm a răspuns:

Salut, parerea mea incearca sa fii cu ochii pe el, sa fii in preajma, lui, vezi cu ce fel de fete ii place sa se intalneasca, imbracate mai sexii, mai frumos, treci pe langa el, cand ai ocazia, dar fara sa-l bagi in seama, cel mai bine sa ai o prietena, care sa priveasca, cum se comporta el, atunci cand treci pe langa el, un sfat bun este sa folosesti si un parfum, care sa-i intoarca privirile dupa tine, in caz ca incepe sa se uite dupa tine, sa se intereseze de tine, parerea mea nu face tu prima, pasul, tu trebuie sa te comporti normal, asa cum ai tu obiceiul, nu te lasa pacalita de el, poate incearca, sa te cucereasca, lasa-l sa incerce, sa se chinuie un pic, nu-i ceda din prima, si are sa-ti fie bine, te puuup.