| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa suferi pentru un baiat, daca el si-a batut joc de sentimentele tale?

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Nu! Daca si-a batut joc de sentimentele tale, nu te merita si nu merita nici sa suferi pentru el! Incearca sa-l uiti, pastreaza sentimentele frumoase pentru cineva care le va aprecia! Timpul va trece si vei gasi pe cineva minunat care te va iubi, dar daca tu iti distrugi sufletul suferind, cum vei putea cunoaste acea dragoste minunata?
Curaj, nu te descuraja, micile esecuri alcatuiesc treptele catre un mare succes!

35 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

NU !

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu

assiris
| assiris a răspuns:

Da merita. Alta data sa pui in dragoste si putina ratiune, nu sa mergi cu ochii inchisi. E dur, e trista dar asta e, pina nu dai cu capul de pragul de sus nu-l vezi pe cel de jos.

| ada a răspuns:

De meritat, bineinteles ca nu merita! Dar de suferit suferi pentru ca ai iubit si ai fost dezamagita.

| scriitor a răspuns:

Dragă Căpşunica, trebuie sa te cunoşti pe tine însăţi şi astfel vei ajunge să scapi odata pentru întotdeauna de astfel de probleme. Tinerii de regulă au tendinţa de a acorda o atenţie sporita tocmai celor care îi ignora sau îi calcă în picioare, dintr-o dorinţă de afirmare, din setea lor de a dovedi că ei pot să obţină ceva sau pe cineva. Treci peste aceasta etapa copilărească şi înţelege că nu ai de demonstrat nimănui nimic, că eşti o persoană cu o personalitate îndeajuns de puternică cât să nu ai nevoie de atenţia nimănui şi învaţă că cine nu te respectă nu te merită. Indiferent cine ar fi. Fă-ţi de lucru cu oameni care merită iar pentru stabilirea acestui lucru prima cerinţă obligatorie este tocmai respectul.
Să suferi pentru cineva? Tu ai auzit de orgoliu? De demnitate? Ştiu ca omul nu iubeşte pe cine vrea ci iubeşte pe cine poate, dar omul nu este doar inima ci este şi cap. Invaţă că iubirea trebuie să treaca mai întâi prin minte şi de-abia apoi să ajungă la inimă, altfel vei avea mult de suferit. Ştii... exista trei feluri de oameni: cei care învaţă din greşelile celorlalţi, cei care învaţă doar când dau ei cu capul şi cei care sunt condamnaţi la a repeta la nesfârşit o aceaşi greşeală. Decide-te cărei categorii vrei să-i aparţii.

| cami_6226 a răspuns:

Nici un baiat nu merita sa suferi pentru el

| mihalitza a răspuns:

De meritat, bineinteles ca nu merita, insa, un timp, tu tot vei suferi, pentru ca l-ai iubit...

| gemina42 a răspuns:

Daca ai un pic de respect pentru tine, nu merita sa mai suferi. Pune capat acestei povesti de dragoste si priveste cu incredere spre viitor, pentru ca intr-o zi vei cunoaste un baiat care te va iubi cu adevarat si vei uita aceasta experienta neplacuta din viata ta. Nu uita un singurl lucru, dezamagirea nu este deznadejde.

| seyde a răspuns:

Nu

| viorel2c a răspuns:

NUUUUUUUU! Dar tu de ale lui?

| anarhistor a răspuns:

Hahahahaha.
Raspunsul meu este...
DA!

Ce nu te omoara te face mai puternica si plus de asta...nu pot sa cred ca nu esti putin subiectiva cand pui intrebarea asta...deci poate si el gandeste la fel... e relativ

| ady48 a răspuns:

Nu merita cu siguranta sa suferi pentru un om care isi bate joc de sentimentele tale, e clar ca nu te iubeste dar nici macar nu iti respecta sentimentele si asta mi se pare jalnic pentru el ca om. Daca s-ar gandi ca in locul tau ar fi el si altcineva s-ar bate joc de sentimentele lui cu siguranta ca nu ar face asta. Oricum nu s-a terminat lumea la el si orice suferinta cu timpul se estompeaza, sunt cauze majore in viata unui om pentru care sufera pentru ca altfel nu se poate.Iti doresc sa fii tare si demna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merita sa suferi pentru nimic si pentru nimeni, ii face cuiva bine suferinta?, indiferent de formele pe care le ia, fizica sau psihica, suferinta ne lasa cu sufletul gol!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca il iubesti foarte mult poate da, dar daca crezi ca va continua asa zic nu. tu esti singura cere poti decide. trebuie sa ai incredere in tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sufar pentru un baiat.nu s merita. dar asta e...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU!!!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu logik...niciodata s nu ai incredere in niciunul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merita doar daca la-i iubit prea mult cum am facut-o si euwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa supun.si eu am patit la fel am stat cu el tot felul de mangaieri si deaste ce sunt intr-o relatie apoi a fugit la alta.Pe moment am simptit ca mor nu am vrut sai mai au sens vieti lacrimi fara sfarsit se scurgeau pe obrazi mei... dar am luptat si am rausit sa ajung pana aici .si...cred ca iubirea este cel mai vrumos lucru care te poate condamna la suferinta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sincer daca il iubesti poate vei siferi catva timp(2-3 sptamani)dar oricum sunt f multi baieti pe lumea asta vei gasi altul mai frumos care te va iubi intr-adevar daca u ai plans eu te inteleg ai sentimente pentru acest baiat dar eu cand si-a batut unu joc de mine l-am injurat eu in continuare si mi-am batut eu joc de el si pana la urma sia cerut scuze si a zis sa il iert asa am profitat si eu de el m-am razpunat :-) :-)) papa sper sa fi de acord ca raspunsul meu papa:-x

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca e bine sa suferi din cauza unui baiat care isi bate joc de sentimentele tale, dar daca ma gandesc bine, exista baietii care iubesc mult o fata dar in acelasi timp o face sa sufere foarte mult si nu cred ca isi da seama de ceea ce face... si multi baieti isi dau seama de greseala lor tocmai atunci cand te pierde! exemplu eu m-am despartit de el pentru ca nu mia convenit unele lucruri la el, am stat o saptamana fara el, si pana la urma s-a intors la mine si mi-a zis ca e naspa fara mine, ca nu mai are pofta de nimic, mi-a zis ca fara mine e ca un terminat, asa ca m-am impacat cu el doar ca amici si dupa trei zile am devenit din nou gagici ba chiar neam logodit. Ce vreau eu sa iti spun e ca trebuie mai intai sa stii daca iubeste, si crede-ma ca degeaba il intrebi pe el, asta nu mai tu poti sa o simti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merita nici sa ii spui salut da-pi da suferi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pentru ca toti sunt niste nesimtiti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu meriti deoarece iti faci rau tie.ar trebui sa incerci sa il uiti sa iti vezi de viata ta inainte deoarece soarele mai rasare si a doua oara in viata si trebuie sa mergi mai departe si sa iti traiesti viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu normal ca nu deoarece este un nesimtit si o sa i se antample si lui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba deci eu am suferit dupa un baiat si dupa aceea am gasit pe altu care si-a batut joc de mine imi facea numai probleme si cum o venit vacanta nu stiu s-a cam departat de mine si a plecat in spania eu aveam o prietena si mi-a zis ca l-a vazut cu una si n-am crezut si mi-a aratat poze si na m-am simtit " ca si cum ai citi o carte si o arunci" nu stiu si acu incerc sa depasesc nu stiu ceva spaturi daca imi puteti da va las id aici: adina_ingerash_kiss na sa vedem deci pentru toate fetele in situatia asta leas zice sa incerce sa depaseasca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merita mai sa suferi pentru un magar...iti spun din propia experienta pentru ca am trecut si eu prin asa ceva si am chiar si o fetita si lu tot nu ia pasat...lasa totu in urma si gaseste pe alt cineva si o sa vezi ca cu timpu o sa zici ce a fost in mintea mea mult succetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si de mine si-a batut un baiat joc acum recent si n-am suferit pentru el ca atunci cand am auzit ca si-a batut joc nu mia mai placut de el dar acum iar imi place catusi de putin