| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia 8 zile. initial eram speriata ca sunt insarcinata (joc basket si am o viata mai stresata). este posibil sa fi fost insarcinata si sa pierd sarcina? nu am avur probleme-dureri sau altceva-

Răspuns Câştigător
| klaudia_4431 a răspuns:

Daca ai fi fost insarcinata sub nici o forma nu ai fi avut cum sa-l pierzi pentru ca tocmai ai relatat ca nu ai avut dureri sau altceva cu atat mai mult sangerari! Probabil la varsta care o ai este si normal sa ai intarzirea ciclului, sa-ti faci probleme doar daca iti intarzie doua saptamani. Oricum du-te la farmacie si ia-ti un test de sarcina pentru orice eventualitate.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e posibil sa pierzi o sarcina fara dureri si hemoragie. Ori n-ai pierdut sarcina si esti insarcinata (fa un test de sarcina ca sa afli), ori esti bolnava. Orice dereglare care depaseste 10 zile impune consult ginecologic (presupunand ca ai peste a16 ani, de vreme ce esti activa sexual).

| Acaikus a răspuns:

Pai daca u crezi ca ai putut pierde sarcina ar fi bine sa te duci la un doctor ( daca ai varsta pana in 18 ani atunci cred ca e o problema :d) dar daca esti sigura ca nai avut vreun contact sexual neprotejat inseamna ca nu ai nimic e o simpla intarziere se mai intampla. funda? big grin

| Extasy_6133 a răspuns:

Am avut contact sexual neprotezjat cu o zi inainte de data in care trebuia s imi vina menstruatia. dupa 8 zile a vnt.big grin