| Lidia09 a întrebat:

Mi-a mai apărut o întrebare tot pentru băieți. Mă scuzați dacă vă tot deranjez cu întrebările mele, dar vreau să știu: De ce băieții nu reacționează la o fată cand e machiată (poate reacționează), dar când nu este cu pic de machiaj pe ea n-are nici măcar cremă hidratantă, gata ei sunt morți după ea și o privesc într-una? Mă amuză chestia asta și-mi apare așa o întrebare: De ce dar mai cheltui bani pe produsele cosmetice dacă lor le place frumusețea naturală? Știu, știu. Da, și este adevărat că noi fetele nu ne machiem pentru băieți.

Poate uneori când vrem să le placemwinking, dar oricum când te văd fără machiaj nu-și iau privirea. Asta puțin intimidează. Nu știu poate doar cu mine chestiile astea. Împărtășiți-vă cu părerile pentr ucă sunt curioasăhappy Poate ar trebui să continui în același tempo pentru a-i ține la distanță că dacă o să mă duc nemachiată o să se facă coadălaughing

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Depinde despre ce fete vorbim ca fiind nemachiate, caci majoritatea divelor care au 2 randuri de photoshop si 3 de machiaj daca le vezi nemachiate DA te uiti la ele insistent dar ca si cum ai vede un urs proaspat scapat de la zoowinking

sunt multe femei care arata bine nemachiate este foarte adevarat

| Lidia09 explică (pentru Simpatic):

Frumusețea e în ochii privitoruluihee hee

| Simpatic a răspuns (pentru Lidia09):

Este adevarat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca toti stiu ca machiajul este ceva fake, acoperind ceva urat sau ceva ce fata vrea sa ascunda, de aceea prefera fetele naturale (fara machiaje), fiindca se prezinta increzatoare in toata splendaorea ei.
Pentru baietii destepti, fata trebuie sa aiba si ceva creier in capusor, ca sa impresioneze baiatul ala.

| dullcat a răspuns:

Te regasesti tu in situatia aceasta? Pentru ca altfel, sunt doar generalizari...

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde și câți ani ai!
Daca inca ești mica, vei înțelege că te machiezi pentru tine și nu neapărat pentru partener.
Mai mult, vei înțelege că atragi parteneri doar atunci când te simți tu bine cu corpul tău și ești încrezătoare, nu atunci când ești neapărat "frumoasa", adică machiata.