| anonim_4396 a întrebat:

Pentru baieți, dar și pentru fete :
Fata machiata sau nemachiata?

Răspuns Câştigător
| guzanu92 a răspuns:

Mi s-a intamplat odata sa ma culc cu o tipa super tare, agatata in discoteca in Italia. De dimineata, cand m-am trezit am ramas surprins cand am vazut-o nemachiata: parea cu totul o alta persoana. Tipa si-a dat seama de asta si a inceput sa planga si sa-mi spuna ca e urata. Eu am imbratisat-o si i-am spus ca mai frumoasa de cum era atunci nu o putea face nici-un machiaj din lume.
Am stat impreuna 1 an, dupa care ne-am despartit pentru ca s-a intors in tara.

Parerea mea? Nemachiata arati ceea ce esti; Machiajul e o masca!

| Azael2k a răspuns (pentru guzanu92):

Am patit si eu asta laughing

| JustYourHeroine a răspuns (pentru guzanu92):

Un exemplu bun!

| guzanu92 a răspuns (pentru JustYourHeroine):

Funda?

16 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Eu cred ca este necesar un machiaj cat mai natural (nu cu bidineaua laughing ) O femeie trebuie sa fie ingrijita pentru ca se respecta atat pe ea cat si pe cei din jurul ei!

| Chris88 a răspuns:

Machiajul usor este o norma de bun simt obligatoriu, cand te poavazezi cu trafaletu este nesimtire. alege tu

| beautifulkiss a răspuns:

Buna fetele sunt frumoase nemachiate, naturale.Eu una nu ma machiez, nu vreau sa-mi stric tenul de la o varsta atat de frageda(13 ani jumate').La ocazii speciale hai sa zic ca merge sa te mai machiezi asa putin ca sa ascunzi imperfectiunile, dar asa eu zic ca e mai bine sa fim naturale.Si daca ne ingrijim nu o sa avem nevoie de machiajhappyNumai bine.

| Zo0omy a răspuns:

Eu prefer machiata da nu prea strident...

| Bombonikzi a răspuns:

Oricine are farmecul ei, poate ca trebuie sa te si machiezi dar daca ai face ti-as spune sa nu exagerezi! Depinde asta e alegerea ta! Cateodata mai strica si machiajul de asta te las sa alegi tu pentru ca tu vei decide cum vrei sa apari pe strada!

| NuDauFunda a răspuns:

Eu unul mor cand vad o fata frumoasa machiata. Pur si simplu nu-si dau seama ca sunt mai urate cu toate rahaturile pe fata.
Nu sunt nici ipocrit, un pic de fond de ten, una alta, sa mai acopere cosurile, mai ceva la ochi, dar sa fie in cantitate putina si totul e ok.
O fata urata e cumva normal sa se machieze, pentru ca altfel nu atrage atentie meltenilor, dar si in cazul asta cred ca cel mai bine e sa te dai cu masura.

| InsanelyWicked a răspuns:

Exista ocazii cand e bine sa te machiezi si ocazii cand e bine sa fi naturala.
eu nu ma machiez tot timpul ~

| dIzzEE a răspuns:

Atunci cand vezi una frumoasa ca dracu de te sperii merge si machiata cateodata,...

| Anndreii a răspuns:

Nemachiata pentru a i se vedea adevarata frumusete. Cea machiata parca ar tinde sa se ascunda dupa o masca, sa nu ii cunosti adevaratul chip big grin

| Simona_Maria_1996_hCre a răspuns (pentru Anndreii):

Cred ca nemachiata esti mult mai frumoasa normal nu ai cum sa fii perfecta!happy

| Simona_Maria_1996_hCre a răspuns:

Eu as zice ca o fata frumoasa e naturala fara kg de fond de ten si altele happy