| melyyy a întrebat:

Mi-a placut mai demult un baiat si lui i-a placut de mine dar atunci eram mici si timizi >:" el a plecat acum 3 ani in alta tara, s-a intors doar de 2 ori, in primul an nu a revenit sad, iar cand a venit in vacanta de vara a fost foarte prietenos si imi zambea tot timpul, dar eu inca il uram pentru ca a plecat si il ignoram, a doua oara cand a venit el facea pe indiferentu, desi ma uitam la el si zambeam el nu-mi arunca nici o priviresad
Acum s-a intors iar de craciun si pleaca dupa anul nou. Il uitasem intr-un timp dar acum imi place iar :X as vrea sa il recuceresc, ce trebuie sa fac cand il intalnesc? daca va face iar pe indiferentu? sad ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Helpmeeveryday a răspuns:

Nu il mai baga in seama! O sa'i para rauhappy!

| tocoal a răspuns:

Pai ar trebui sa le aratati baietilor vostri ca tineti la ei (parerea mea); adica sa vada ei ca voi tineti la ei, dar daca o face pe indiferentul sunt mai multe optiuni:1.nu te mai place; 2. e cu altcineva.si nu cred ca mai poti face ceva in cazul asta.Multa bafta!

| puiu_7602 a răspuns:

Draga ilenuta dragostea e sacra, fara dragoste nimic nu e, daca sentimentele nu sint reciproce,. in viata unul dintre parteneri este mai ager, fii tu aceea care ia initiativa si stabileste esenta relatiei ca poate ele mai timid si spune-i ce simti ce vrei si transezi problema, caci altfel traiesti cu o presiune in suflet si in cap fapt ce poate crea varii probleme.Acest subiect necesita discutii mai ample, dicutia reciproca, permanenta pe ori ce tema in ori ce cuplu trbue sa existe toata viata.Sa nu ai dezamagiri in viata, alege frumusetea sufletului si modestia.Insista, fii tu cea care conduce. Sper ca ti-am dat un pic de curaj.Bafta si multa iubire.

| dany3la_7325 a răspuns:

Problema ta e identica cu a mea. doar ca bairu meu vine doar de craciun acasa in fiecare an. in rest sta in alta tara tot timpu. cand vb pe mess imi zice zice ca o sa fiu mireasa lui si noh cas dulce. dar cand vine acasa numa imi zambeste nu face nk altceva. iar eu il iubesc enorm si vreau sa fie al meu.dedi daca gasesti o solutie pentru cucerit sa-mi zici si mie... dau fundita